24 Prill (UPI) – Aktori i Hollivudit Richard Gere dhe aktivistja spanjolle Alejandra Silva kanë pritur së bashku djalin e tyre të dytë.

Hola njoftoi të enjten se Silva, 37 vjeç, lindi fëmijën në shtëpinë e tyre në New York.

People.com dhe E News konfirmuan lajmin.

Shtatzënia u njoftua në nëntor.

Cifti u martuan në Prill 2018 dhe kanë një djalë 1-vjeçar Aleksandrin së bashku.

Gere, 70 vjeç, gjithashtu ka një djalë 20-vjeçar Homer-in nga martesa e tij e mëparshme me aktoren Carey Lowell dhe Silva ka një djalë 7-vjeçar Albertin me ish-burrin e saj, biznesmenin Govind Friedland.

VERITAS.COM.AL