Etiketa: ambasada

Cili është i pandehuri i rëndësishëm që edhe kërcënon? Hapni rrugën tani. SHBA:“Mbështesim me forcë SPAK”.
Ambasada e SHBA-së ka bërë një reagim të fortë ku mbështet punën e SPAK dhe shton më tej se oficerët e policisë, prokurorët dhe gjykatësit duhet të lejohen të bëjnë punën e tyre pa kërcënime d...
Cakaj shkarkon ambasadoren e Shqipërisë në Athinë, ja emri i ri
Ministri i Jashtwm Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë përfshi edhe ambasadoren. Një burim nga MPEJ i tha...
“Ka qenë një javë e vështirë, por lajmi i mirë është se nuk shohim rritje…”/ Ambasada e SHBA.
Ambasada e SHBA në Tiranë thekson se java që po lëmë pas ka qenë e vështirë, por lajmi i mirë është se nuk po shohim rritje shpërthyese të infektimeve. Përmes një mesazhi në “Facebook”, ambasad...
SHBA mbështet qeverinë dhe iu drejtohet politikanëve shqiptarë: As mortja nuk iu bën bashkë?!
Hapësirat për të ‘fituar vota’ dhe ligësia e disa opozitarëve në këtë moment të luftës kundër sëmundjes vdekjeprurëse COVID-19, ka rënë në sy të diplomacisë së aleatëve. Ambasada Amerikanë në T...
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, në takim me prokurorët e SPAK: ‘Një mundësi e shkëlqyer’ për të shkëmbyer mendime kundër krimit të organizuar.
Vetëm pak ditë pas marrjes zyrtarisht të detyrës, ambasadorja Yuri Kim ka shkuar sot në dyert e Prokurorisë së Posaçme, ku është takuar me prokurorët, që do të hetojnë krimin dhe korrupsionin në n...
Spiunët ‘diplomatë’ të Iranit u desh të dëbohen me forcë nga Tirana
Irani i solli si diplomatë, Shqipëria i dëbon si të përfshirë në spiunazh. Top Channel ka mësuar se nën masa të forta sigurie dhe në sekret të plotë oficerët e Drejtorisë së Antiterrorit dhe SHISH...
Dy diplomatë iranianë dëbohen nga Shqipëria; kishin plan të rrafshonin ambasadën e SHBA në Tiranë.
Top Channel ka mësuar, nga burime të besueshme, se dy diplomat të tjerë iranianë janë urdhëruar të largohen nga Shqipëria brenda 72 orësh për shkak se përbëjnë rrezik serioz për Shqipërinë. Tel...
Zyrtarizohet Yuri Kim; Senati Amerikan miraton ambasadoren në Tiranë.
Yuri Kim ka marrë miratimin nga Senati Amerikan dhe do të jetë ambasadorja e re e SHBA në Shqipëri. Në muajin nëntor Komisioni i Jashtëm i Senatit  e aprovoi dhe para Komisionit  Kim theksoi se...
Ngërçi i Gjykatës Kushtetuese/ SHBA për zgjidhjen: Drejtojuni Komisionit të Venecias!’
Reagimi i ambasadës’së Shteteve të bashkuara në Tiranë: ‘Reforma në drejtësi është një nga prioritetet më të larta të Shteteve të Bashkuara në Shqipëri. Përparimi i vazhdueshëm i reformave ësht...
SHBA: 1 në 3 gjyqtarë kanë deklaruar të ardhura mujore 24 herë më të lartë se pagën mujore. Shqiptarët meritojnë drejtësi/ VIDEO
  Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një tjetër mesazh për luftën kundër krimit dhe korrupsionit në sistemin gjyqësor. Përmes një video në “Facebook”, ambasada e SHBA thekson se për të përm...
Faqja 1 prej 41234