Etiketa: amerika

Steve Hilton thotë se votuesit duhet të vendosin: ‘Reformimin e policisë me Trump, ose heqjen e policisë me Demokratët’
Yael Halon | Fox News   Zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 do të jenë një referendum mbi angazhimin e vendit për "reformën e policisë me Trump, ose shfuqizimin e policisë me Demokrat...
Amerika përballoi një natë tjetër me plaçkitje përmes një reagimi më të fortë të Gardës Kombëtare
Nga: Fox News/ Qytetet në të gjithë vendin filluan të përballen me plaçkitje të reja të hënën në mbrëmje ndërsa demonstratat mbarëkombëtare për vdekjen e George Floyd në Minneapolis u përshkall...
Amerika po pret përgjigje, ajo mund të vonohet, por nuk mund të mos jepet
Nga: Astrit Patozi Sado të bëjnë sikur janë të zënë me punë të tjera më të rëndësishme, udhëheqësit tanë të mëdhenj politikë nuk e shmangin dot detyrimin për t’i kthyer një përgjigje email-it të ...
Mes sulmit të përgjitshëm mbi gjyqtarin, ambasadorja Yuri Kim takon Dvoranin
Dje, zyra e presidentit të Republikës, sulmoi ashpër gjyqtarin Adrian Dvorani, i cili tani eshte kryetar i KED dhe i vetmi anetar i Gjykates se Larte. Presidenti tha se Dvorani duhet te lere detyr...
I FUNDIT: Amerika goditet nga tornadot në Texas dhe Oklahoma, të paktën pesë të vdekur
Tornadot goditën në Teksas dhe Oklahoma të Mërkurën në mbrëmje, duke vrarë të paktën pesë vetë, duke bllokuar banorët dhe duke shkaktuar dëme të mëdha në ndërtesa. Të paktën dy njerëz u vranë n...
Donald Trump: Po e rihapim Amerikën ‘çdo hap me kujdes dhe në kohë’. Ja tre fazat.
Presidenti Donald Trump ditën e Enjte njoftoi një direktivë të re për rihapjen e Amerikës pas pikut të krizës së koronavirusit. “Ne nuk do ta hapim vendin të gjithin menjëherë, por një hap me k...
Qeveria e Kosovës sapo ra – por varet nga ndërhyrja e SHBA sesa nga koronavirusi
Aidan Hehir, Universiteti Westminster The Conversation Kur qeveria e Kosovës ra në 25 Mars pasi humbi një votë mosbesimi, disa raporte sugjeruan se kjo u nxit nga keqpërdorimi i qeverisë nda...
Yuri Kim: ‘Befasi si flamuri amerikan ndodhet në duar të Ilir Metës!’
Meta gjatë manifestimit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, mbajti një flamur Amerikan në dorë ku u shpreh. Unë nuk e kam Amerikën të parën, të parën gjithmonë do të kem Shqipërinë. Por Amerik...
Davos/ Trump: “Ambientalistët, profetët e fatkeqësive. Ne, asnjëherë kaq të fortë “
Donald Trump ka nënvizuar sukseset e arritura nga Shtetet e Bashkuara nën presidencën e tij dhe u lëshua kundër "profetëve të përjetshëm të fatkeqësive" Federico Giuliani - Mar, 21/01/2020 - 14...
Samiti “Shengeni Ballkanik’ në Tiranë” me mbështetjen amerikane. Shihet me shqetësim mospjesëmarrja e Kosovës.
Nga: Muhamed Veliu/ TCH Ndryshe nga dy samitet e mëparshme në Nish dhe Ohër, samiti i Tiranës për Shengenin Ballkanik, të shtunën,  do të jetë nën mbikëqyrjen amerikane. Një burim diplomatik...
Faqja 1 prej 912345...E fundit »