Etiketa: is_tag

SHBA vlerësim për Ardian Drovanin, Sekretari i shtetit Blinken e rendit mes 12 kampionëve të antikorrupsionit Meta: Mafia e ndërkombëtarëve
Departamenti Amerikan i Shtetit rendit ish-kreun e KED Ardian Dvoranin mes 12 personaliteteve më të spikatur në luftën kundër antikorrupsionit në botë, një vlerësim ky që vjen pas sulmeve të njëpa...
SHBA dhuron për Policinë pajisje kontrolli për kufirin, Yuri Kim: ‘Gjithmonë në krahë të Shqipërisë!
Në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit u zhvillua ceremonia e dorëzimit të pajisjeve që do shërbejnë për kontrollin dhe mbikëqyrjen në pikat e kalimit kufirit kufitar...
Levin: Media ‘shfrytëzon’ trazirat e Capitolit për t’u ‘mbyllur gojën konservatorëve’ ndërsa Demokratët punojnë për të ‘mbytur sistemin’
'Media ka luajtur një rol të madh,shume të madh në atë që po ndodh në këtë vend,' thotë drejtuesi i 'Life, Liberty & Levin' Nga Charles Creitz | Fox News   Levin: Media, Demokrat...
Tucker Carlson paralajmëron se trazirat në Capitol Hill do të përdoren për t’u hequr të drejtat Amerikanëve – të drejtat themelore ‘në rrezik’
TRENT BAKER Të mërkurën, Tucker Carlson i Fox News Channel mbajti një monolog në lidhje me trazirat e para në Capitolin e SHBA që la katër të vdekur dhe shumë të plagosur. Pasi theksoi se sa...
PAS AMERIKËS ËSHTË VETËM ZOTI
Nga: ASTRIT PATOZI/ Ne jemi shumë të vegjël dhe ndoshta të fundit, që mund të flasim apo të shpjegojmë ngjarjet e djeshme shokuese në Uashington. Për vetë historinë, peshën, por ndoshta më ...
Sondazhi: Mbi një e treta e amerikanëve besojnë se media e ka ekzagjeruar kërcënimin e koronavirusit
  HANNAH BLEAU Mbi një e treta e Amerikanëve besojnë se media ekzagjeroi kërcënimin e koronavirusit Kinez, megjithëse 50 përqind e aprovojnë mbulimin e përgjithshëm të medias, zbuloi nj...
Manipulimi i votave të Trump na çon në Gjermani. Ndeshja me armë mes Forcave Speciale Amerikane. Vriten 5 ushtarë dhe një operativ
  Alberto Bellotto Një muaj pas votimit, mjegulla paszgjedhore në Shtetet e Bashkuara nuk është pastruar ende plotësisht. Fushata gjyqësore e Presidentit Donald Trump nuk ka arritur end...
Kompania amerikane ‘Moderna’ jep lajmin e madh: Vaksina kundër Covid 95% efektive
Pas vaksinës së parë, tashmë një tjetër vaksinë pretendon se ka shënuar sukses ndaj COVID-19. BBC raporton se vaksina e prodhuar nga kompania amerikane Moderna mbron 95% nga COVID-19 dhe po pla...
LUFTËN E FITOI AI QË HUMBI
  Frrok Çupi Brenda pak ditësh na janë përplasur fytyrës tri humbje të mëdha: E para, humbja e luftës në Kosovë që kishte fituar në vitin 1999. Gjykata Speciale në Hagë tani më shfaqet si spi...
Donald Trump, “Arizona është ende në loje”: Llogaritje e gabuar! Shteti kryesor mund të tradhtojë Joe Biden
Zgjedhjet presidenciale amerikane hynë në orët vendimtare. Joe Biden duket se është më afër fitores sesa ka qenë ndonjëherë që nga fillimi i sondazhit: Nëse do të konfirmonte epërsinë në Wiscon...