Etiketa: amerika

Aksioni ushtarak amerikan në Venezuelë ‘i mundshëm’: Pompeo
Uashington (AFP) - Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të mërkurën se administrata e Presidentit Donald Trump ishte e përgatitur të merrte masa ushtarake për të frenuar krizën në Venezuel...
Ekonomia e SHBA rritet 3.2% në tremujorin e parë, duke thyer pritshmërinë
  Ekonomia e SHBA u rrit me një normë vjetore prej 3.2 për qind në tre muajt e parë të vitit 2019 - duke mundur pritshmërinë e Wall Street për një rritje prej 2.5 për qind - sipas Byrosë s...
Amerika nuk njeh ‘krizë’ në Tiranë; sheh qeveri legjitime, opozitë jashtë përgjegjësive, zgjedhje në fund të qershorit.
Në këtë përfundim mbërriti në fund të vizitës së tij në Tiranë, zyrtari i lartë i Departamentit të Shtetit, Matthew Palmer. Ditën e dytë të vizitës në Tiranë zëvendës ndihmës sekretari amerikan...
Koreja e Veriut po rindërton pozicionet e lëshimit të raketave Sohae, thonë vëzhguesit.
( FOTO: Sohae ka qenëpozicioni i lëshimit të satelitëve, shumë i diskutuar në Korenë e Veriut)/  Imazhet e rinj që vijnë nga satelitët mbi Korenë e Veriut tregojnë se po restaurohen pozicionet ...
Donald Trump paralajmëron emigrantët mbi “grabitjen’ e fëmijëve në kufi.
President Donald Trump u shpreh me skepticizëm ditën e  Hënë rreth grave dhe fëmijëve që iu bashkohen emigrantëve që vërshojnë drejt kufirit. “Në disa raste, ju e dini, ata nuk janë prindër”, t...
U arratis nga vdekja vjet në Las Vegas, por vdiq pardje në sulmin e Thousand Oaks në Kaliforni.
Djaloshi që i mbijetoi sulmit masiv me armë në Las Vegas vitin e kaluar, është mes atyre që u vranë në sulmin me armë të të mërkurës në Kalifoni, thanë familjarët e tij. Telemachus Orfanos, 27 ...
BRESHËRI NË MASË NË NJË BAR NË KALIFORNINË E JUGUT
  Autoritetet në Thousand Oaks, Kaliforni, ju përgjigjën të mërkurën raporteve për një goditje në masë pak para mesnatës në një klub nate që kishte te ftuar një natë mes kolegesh. Autoritetet t...
Midterm: Gracie voton për herë të parë në 82 vjeç dhe vdes menjëherë më pas.
    Gracie Lou Philips, 82 vjeç,e sëmurë rëndë, ka votuar për herë të parë në jetën e saj në Grand Prairie të Teksasit, "ka improvizuar një valle rreth karrocës së saj" dhe më pas ...
Bie uragani Michael, por le dy të dekur dhe niset drejt Georgia
Sipas: CNN/ Uragani Michael ka rënë nga fuqia drejt një stuhie tropikale por po vazhdon të përplaset në Georgia me shira të fuqishëm dhe me erëra të rrezikshme. Që nga momenti kur uragani i ...
Revolucioni dhe kriza financiare do të mundojnë Shtetet e Bashkuara, thotë Bannon
Amerika tani e ka temë të vetën Revolucionin, i cili do të “do të bjerë si një kosë mbi bar”, ka thënë Steve Bannon, ish- shefi i këshilltarëve të Donald Trump, gjatë shfaqjes së një filmi të ri....
Faqja 3 prej 912345...E fundit »