Etiketa: amerike

Ligjvënësi rus kërkon nga SHBA kthimin e Alaskës dhe pagesë të dëmshpërblimeve.
Një ligjvënës rus bëri një kërkesë të çuditshme gjatë fundjavës: që Shtetet e Bashkuara të kthejnë Alaskën dhe te japin një zgjidhje historike në Kaliforni, përveç pagesës së dëmshpërblimeve ndaj ...
Kriza e Ukrainës: Luftë e SHBA ndaj gazit rus North Stream
KOMENT/ Misioni i Macron në Rusi dhe Ukrainë nuk bëri asgjë, pavarësisht pretendimeve të presidentit francez dhe deklaratave të mëvonshme për një përfitim të supozuar nga kriza ukrainase. As Gj...
Meta vizitë private në Amerikë, takon lobistin Safi Kaskas
Presidenti Ilir Meta ka qenë para pak ditësh në Amerikë, ku ka takuar edhe lobistin e njohur Safi Kaskas. Ka qenë vetë ky i fundit i cili ka bërë publike vizitën e Presidentit Meta atje, duke p...
Një refugjate e thjeshtë shqiptare kthehet te bashkë- patriotët si pilote e forcave ajrore amerikane.
Ambasada e SHBA në Shqipëri ka publikuar një shkrim që tregon historinë e pilotes shqiptare Valdeta Mehanja, e cila për herë të parë vizitoi Shqipërinë në kuadër të stërvitjes së përbashkët të “De...
RAPORT: Gjeneri Flynn Raporton se Forcat Speciale Amerikane Sulmuan Fermën e Serverit të CIA-s në Gjermani dhe Konfiskun Serverat – 5 Ushtarë të Vrarë për Servera të Siguruar.
Gjenerali Michael Flynn dha një intervistë për ‘WVW Broadcasting Network’. Ishte intervista e parë e Gjeneralit Flyyn pas faljes që i dha Presidenti Trump. Në një dëshmi shtangëse u tha se Forc...
E majta amerikane gjynjëzoi Superfuqinë në sytë e botës; këtë Amerikë duan globalistët!
Por këtë hartë që skuq, Presidenti Trump nuk do ua lejojë ta kollofitin, apo ta tjetërsojnë në pseudo-majtiste, sepse amerikanët votuan djathtas. Dhe atje ku populli voton, nuk ka Zot mbi dhe që t...
Shqiptarët e Amerikës radhiten kundër presidentit Trump, pro Biden; për inat të ‘vjehrrës Serbi’
Shqiptarët e Amerikes me ne fund u raditen kunder presidentit Donald Trump, dhe bene thirrje qe te votojne per kandidatin e pprezumuar, Joe Biden, perfaqesues i te majtes ne Amerike. Arsyetimi qe ...
Irani pas dëbimit të diplomatëve i tregon Shqipërisë cila është ‘rruga e duhur’.
Irani ka reaguar për herë të parë pas dëbimit të dy diplomatëve iranianë nga Shqipëria. Është zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Seyyed Abbas Mousavi, i cili thotë se Shqipëria ka bërë d...
Flamuj dhe himne për Trump: Hong Kongu në shesh ndez krizën Kinë-SHBA
Kortezhe dhe përleshje, manifestuesit kërkojnë ndihmë nga Trump, që vështirë se do të vijë. Nga: Roberto Fabbri/ Armëpushimi në Hong Kong tashmë ka mbaruar. Një javë pas fitores së ortekut t...
Fqinjët e njohin forcën tonë të lidhur me Amerikën, mes nesh ka politikanë që aktojnë kundër Amerikës.
Koment/ Sidomos periudha shkurt- korrik 2019 ka qenë një periudhë kur disa parti opozitare të prira nga PD-LSI u vunë krejt kundër porosive dhe përkrahjes së Shteteve të Bashkuara ndaj Shqipëri...
Faqja 1 prej 812345...E fundit »