Etiketa: apeli

Gjykata e Apelit rrëzon Llallën, lë në fuqi vendimin e dënimit me burg
Gjykata e Posaçme e Apelit nuk e ka pranuar kërkesën e ish-kryeprokurorit shqiptar, Adriatik Llalla, për pezullimin e dënimit të tij me burg në masën dy vjet arrest. Vendimi u dha nga gjyqtarja...
Llalla, nga arratia, apelon dënimin me 2 vite burg
Ish-kryeprokurori i Shqipërisë, Adriatik Llalla, ka apeluar të hënën e 18 tetorit vendimin e Shkallës së Parë për pezullimin e dënimit me dy vite burg. Përmes avokatit të tij mbrojtës, Sokol Ha...
Rihapet dosja ‘Gërdeci’! Ish-ministri Fatmir Mediu do të gjykohet. Nisin hetimet.
  Gjykata e Posaçme e Apelit ka dhënë “dritën jeshile” për tragjedinë e Gërdecit. Magjistratja e posaçme Saida Dollani ka marrë vendimin në dhomë këshillimi duke rrëzuar Shkallën e Parë, e...
Edhe një gjykatës tjetër tmerrohet para ligjit; jep dorëheqjen Alaudin Malaj i Apelit.
Gjyqtari i Apelit Alaudin Malaj ka dhënë dorëheqjen. Burime për Top Channel bëjnë me dije se ai e ka dorëzuar dorëheqjen në KLGJ. Në letrën, Malaj duke e konsideruar një vendim të rëndësishëm...
Zgjidhet kryetarja e Kolegjit të Apelimit, (ose kryegjyqtare e Republikës), Natasha Mulaj
Kryegjyqtarja e Shqipërisë, me reformën e re të drejtësisë dhe vettingun është zgjedhur sot. Kryetarja e Kolegjit të Apelimit u zgjodh Natasha Mulaj. Ajo është zgjedhur me votim në prani dhe me...