Etiketa: arabia-saudite

Arabia Saudite bën kthesën: Pranon hetimet e Turqisë se vrasja e Khashoggi-t ishte ‘e paramenduar’.
Arabia Saudite tha të Enjten se vrasja e gazetarit Jamal Khashoggi duket se ka qenë e paramenduar, duke u bazuar në informacionin nga Turqia, duke u larguar nga versioni i fillimit se ai ishte vra...
Princi Saudit betohet para martirit Khashoggi: “drejtësia do të mbizotërojë”
Princi trashëgimtar saudit ka ndërhyre në Forumin e Rijadit: "Arabia Saudite dhe Turqia do të ndërmarrin të gjitha hapat për të ndëshkuar përgjegjësit"   Vrasja e gazetarit Jamal Khasho...
SHBA do të revokojë vizat e zyrtarëve sauditë lidhur me vdekjen e Khashoggit/ Pompeo
Nga: Nicole Darrah | Fox News SHBA është duke revokuar vizat per disa prej zyrtarëve të Arabisë Saudite të përfshirë në vrasjen e shkrimtarit Jamal Khashoggi. Sekretari i Shtetit Mike Pompeo...
Marc Thiessen: Çfarë duhet të bëjë tani Trump me Arabinë Saudite
Ng: Marc Thiessen | The Washington Post Ndikimi i tensioneve në rritje me Arabinë Saudite në Lindjen e Mesme... Claudia Rosett kolege e politikës së jashtme te IWF thotë se kjo nuk është koh...
Çështja Jamal Khashoggi: Arabia Saudite pranon se gazetari është vrarë ‘duke luftuar’ brenda konsullatës.
-Kjo është hera e parë që Arabia Saudite pranon se Jamal Khashoggi ka vdekur- Gazetari Jamal Khashoggi është vrarë ' duke luftuar' brenda konsullatës Saudite në Stamboll, sipas Televizionit sht...
Ministrat e Amerikës dhe Britanisë bojkotojnë konferencën e Arabisë Saudite; shkaku- vrasja e gazetarit.
(FOTO: Hetuesit mjeko - ligjor të Turqisë po kërkojnë për prova në konsullatën Saudite)/ Sekretari Thesarit i Shteteve të Bashkuara, Steven Mnuchin dhe sekretari i Tregtisë Ndërkombëtare të Bri...
Kjo vrasje do të ndryshojë fatin e Lindjes së Mesme
Nga: Fiamma Nirenstein/ Vrasja e Jamal Khashoggit në Turqi më 2 tetor, si në një tragjedi shekspiriane, ka ngjyrat e fatit: ka protagonistë të zjarrtë dhe të kundërt me njëri-tjetrin deri në vd...
Vdekja e gazetarit Khashoggi, Sauditët vihen nën presion, Pompeo urgjent në Riad.
  Mbi Arabinë Saudite po rritet presioni për të shpjeguar fatin e gazetarit Jamal Khashoggi. Sekrterai i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Mike Pompeo ka mbërritur në Arabinë Saudite dhe ka...
Turqia ka ‘regjistruar provat për vrasjen’ e gazetarit nga Arabia Saudite.
Zyrtarët Turq kanë prova të regjistruara në video dhe audio që tregojnë se gazetari i zhdukur Saudit, Jamal Khashoggi është torturuar brenda konsullatës Saudite në Stamboll, i thanë BBC-së. Zot...
Trump kërkon përgjigje nga ‘nivelet më të larta’ të qeverisë saudite rreth gazetarit të zhdukur
Nga: Brooke Singman | Fox News Presidenti Trump tha të mërkurën se ai po "kërkon" përgjigje nga qeveria e Arabisë Saudite rreth zhdukjes së gazetarit saudit Jamal Khashoggi, duke e quajtur atë ...
Faqja 1 prej 212