Etiketa: armet

Policia mbërrin në selinë e PD pas njoftimit të Këlliçit se ‘ka armë’
Policia ka mbërritur në selinë e PD pas telefonatës së bërë nga kryetari në detyrë i FRPD Belind Këlliçi. Ky i fundit krah ish-kryeministrit Sali Berisha ka telefonuar live para kamerave Policinë ...
Antitankë, kallashnikovë, pistoleta, granat-hedhës, makina të blinduara në Tiranë/ RENEA arreston 5 persona dhe konfiskon arsenalin e armëve.
RENEA ka finalizuar një super operacion  ku janë goditur 18 baza që shërbenin për modifikimin, magazinimin dhe shitjen e armëve luftarake nga grupe kriminale që kryenin krime kundër personit. ...
Lideri Serb vlerëson armët ruse 21 vjet pas bombardimeve të NATO-s
DUSAN STOJANOVIC BEOGRAD, Serbi (AP) - Presidenti i Serbisë falënderoi Rusinë të Shtunën që e bëri ushtrinë e vendit "10 herë" më të fortë se kur ajo u bombardua nga NATO në 1999. Aleksandar...
Donald Trump: Do të mbroj të drejtën për të mbajtur armë.
Nga: AWR HAWKINS   Presidenti Donald Trump i premtoi turmës se tij të tubimit në Manchester, New Hampshire, të hënën në mbrëmje se do të mbronte "të drejtën e mbajtjes së armëve dhe arm...
Armët e vogla rrezik për botën; në Ballkan qarkullojnë 6 milion.
1 miliardë armë të vogla dhe armatime të lehta përbëjnë rrezik për sigurinë dhe paqen në botë. Këshilli i Sigurimit të OKB thotë se mungesa e kontrollit ka efekte negative shumë të mëdha mbi çësht...
Ja pse u fol mbi ‘ndërhyrjen e Rusisë’. Po armatosen vendet e Ballkanit
Në Europën Juglindore po blihen armë si kurrë më parë, ndërsa tensionet mes etnive të armiqësuara po rriten. Në të gjitha rastet Rusia ndërhyn me çdo mjet, duke e shtuar potencialin e konflikti...
Pas sulmit me armë në shkollë, Trump kërkon rregulloren e ndalimit të armëve…
Ndërsa po fliste të Martën, presidenti Trump deklaroi se ka firmosur një memo “direktivash ndaj prokurorit të përgjithshëm mbi propozimin e rregullave për ndalimin e të gjitha pajisjeve që i kthej...
Vrasësi i Las Vegas, Paddock, mbante në dhomë 23 armë. Ja cilat. FOTO
Maniaku i armëve në Las Vegas që vrau 59 dhe plagosi 515 persona në koncert, zotëronte një arsenal prej 23 armësh- që nga pushkët e sulmit ushtarak deri te AK-47s me pajisjen ‘bump stock’ që i jep...
Kush do t’i përdorte në Britani armët e Tiranës? ‘Daily Mail’ hedh dyshime mbi organizata terroriste. VIDEO
  Para pak ditësh mediat shqiptare njoftuan për një transportim armësh përmes aeroportit të Rinasit. Destinacioni i tyre ishte Britania. Sot është zbuluar edhe emri i njeriut që drejtonte ...
Trump firmos shfuqizimin e vendimit të Obamës për ndalimin e armëve.
Në ditën kur vendimi i Obamës po hynte në fuqi, i sh[pallur me pmopzitet të madh, pikërisht presidenti Donald Trump qetësisht ndoqi premtimin e mbajtur gjatë fushatë së zgjedhjeve presidenciale pë...