Etiketa: assange

Gjyqtari i Mbretërisë së Bashkuar vendos shkurtin e 2020 për dëgjimin e seancës për ekstradimin e Assange
Londër (AFP) - Një gjykatës britanik të premten ka planifikuar një seancë të plotë dëgjimi per ekstradimin që fillon në shkurt të vitit të ardhshëm për themeluesin e WikiLeaks, Julian Assange, i c...
Ministri i Mbretërisë së Bashkuar nënshkruan kërkesën e Shteteve të Bashkuara për të ekstraduar Assange
  Londër (AFP) - Ministri i Brendshëm Britanik tha të enjten se ai kishte certifikuar kërkesën e SHBA për të ekstraduar themeluesin e WikiLeaks Julian Assange mbi baza spiunazhi në një mas...
Wikileaks, Julian Assange është ‘shumë i sëmurë’.
Julian Assange eshte transferuar në repartin spitalor të burgut te Belmarsh në Mbretërinë e Bashkuar, ku ai është i burgosur që nga muaji i kaluar. Lajmi është dhene nga WikiLeaks,qe ka shprehur s...
Mbaron epoka 13 vjeçare e WikiLeaks, por trashëgimia e tij do të jetë pasuri për median.
Duke përdorur kriptografinë dhe rrjedhjen virtuale nga kutitë, Wikileaks i Julian Assange kreu një model të ri revolucionarizimi për median duke gjuajtur rrjedhje masive të digitalizuara, duke eks...
Një njeri ‘i afërt’ i Julian Assange, arrestohet në Ekuador.
( Ministre e Brendshme e Ekuadorit,  María Paula Romo tha se një person "i afërt me  Wikileaks" është arrestuar)/  Një njeri me lidhje të afërta me bashkëthemeluesin e Wikileaks, Julian Assange...
Zbulohet plani sekret i Rusisë për të ndihmuar Julian Assange të largohet nga Mbretëria e Bashkuar
Komploti  tentues për të lëvizur të arratisurin nga ambasada e Londrës në prag të Krishtlindjeve ishte konsideruar  shumë me rrezik. Diplomatë rusë mbajtën bisedime sekrete në Londër vitin e ka...
Ekuadori i jep shtetësinë Julian Assange të WikiLeaks, garantohet mbrojtha e Assange.
Zyrtarët në Ekuador i kanë garantuar shtetësinë themeluesit të WikiLeaks, Julian Assange pas pesë vjetësh që jeton në ambasadën e Londrës në Ekuador. Ministre e Jashtme, Maria Fernanda Espinosa...
Julian Assange i Wkileaks: ‘Nuk do të fal dhe nuk do të harroj CIA dhe Bashkimin Europian. Fëmijët e mi u rritën pa mua’
(FOTO: Julian Assange flet nga ballkoni i ambasadës Ekuadoriane në Londër)/ Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange u shfaq në ballkonin e ambasadës Ekuadoriane të Londrës ditën e Premte pasdite...
Julian Assange: Suedia heq dorë nga hetimet mbi përdhunimin
(FOTO: Në fokus mbetet çështja nëse zoti Assange mund të largohet nga ambasada Ekuadoriane në Londër)/ Drejtori prokurorisë publike të Suedisë ka hequr dorë nga hetimet mbi përdhunimin ndaj the...
Lajm i bujshëm/JULIAN ASSANGE GATI TË EKSTRADOHET NË SHTETET E BASHKUARA PËR BURGUN
(FOTO: Julian Assange)/ Vitin e kaluar, kryeredaktori i Wikileaks, Julian Assange bëri një premtim se në qoftë se Bradley – tani i njohur si Chelsea  Manning,  falet, atëherë mund të ishte dako...
Faqja 1 prej 212