Etiketa: is_tag

Julian Assange i Wkileaks: ‘Nuk do të fal dhe nuk do të harroj CIA dhe Bashkimin Europian. Fëmijët e mi u rritën pa mua’
(FOTO: Julian Assange flet nga ballkoni i ambasadës Ekuadoriane në Londër)/ Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange u shfaq në ballkonin e ambasadës Ekuadoriane të Londrës ditën e Premte pasdite...
Julian Assange: Suedia heq dorë nga hetimet mbi përdhunimin
(FOTO: Në fokus mbetet çështja nëse zoti Assange mund të largohet nga ambasada Ekuadoriane në Londër)/ Drejtori prokurorisë publike të Suedisë ka hequr dorë nga hetimet mbi përdhunimin ndaj the...
Lajm i bujshëm/JULIAN ASSANGE GATI TË EKSTRADOHET NË SHTETET E BASHKUARA PËR BURGUN
(FOTO: Julian Assange)/ Vitin e kaluar, kryeredaktori i Wikileaks, Julian Assange bëri një premtim se në qoftë se Bradley – tani i njohur si Chelsea  Manning,  falet, atëherë mund të ishte dako...
ASSANGE: OBAMA PO PËRPIQET TË DELEGJITIMOJË PRESIDNETIN TRUMP.
  -Themeluesi i WikiLeaks përsërit se Rusia nuk është përgjegjësie për hakerimin- Themeluesi dhe kryeredaktor i WikiLeaks, Julian Assange thotë se është një arsye “e dukshme” pse administra...
Assange: Për të nëntën herë po bëj të qartë cili është burimi i emaileve. VIDEO
FOTO: Julian Assange në intervistë për Sean Hannity) Julian Assange, krijues dhe kryeredaktor i WikiLeaks, nuk është shfaqur në publik që në mesin e muajit Tetor. Por nuk ka heshtur. Më në f...
Assange i WikiLeaks përballet me pyetjet e prokurorëve
 (FOTO: Julian Assange në ballkonin e ambasadës së Ekuadorit në Londër) Themeluesi i WikiLeaks,  Julian Assange u përball të Hënën me prokurorët në ambasadën e Ekuadrorit në Londër për dy akuza...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Julian Assange në deklaratën finale për zgjedhjet 2016-11-08
  Themeluesi dhe kryeredaktori i WikiLeaks, sapo ka publikuar deklaratën e tij të fundit mbi zgjedhjet në Amerikë. Ai thotë se muajt e fundit WikiLeaks dhe “unë personalisht” kemi qenë nën ...
Video/ JULIAN ASSANGE I WIKILEAKS: INTERVISTA E PLOTË MBI SEKRETET E AMERIKËS
(FOTO: Julian Assange) Intervista e plotë/ Sot në mëngjes bota u zgjua me nje lajm të premtuar nga Julian Assange. Ai foli për emailet e Hillary Clinton dhe për sekrete të ntjera që ai mban ...
Wikileaks: ‘Partia shtet” ka prerë lidhjen e internetit të Julian Assange
PARIS (AP) — WikiLeaks thotë se aksesi në internet i themeluesit Julian Assange nga aktorë të paidentifikuar të shtetit. Pak detaje të tjera rreth ngjarjes janë bërë të njohura menjëherë pas njoft...
I fundit/ Assange i WikiLeaks sinjalizon publikimin e 1 milionë dokumenteve para zgjedhjeve në Amerikë
  Themeluesi i WikiLeaks,  Assange tha të Martën se organizata mund të publikojë srreth një milionë dokumente në lidhje me zgjedhjet në SHBA dhe tre qeveri, por mohoi se publikimi ka për s...