Etiketa: bannon

Bannon, për Libero: Drejt një bote të re. “Evropa së shpejti do të zhduket, ja çfarë do të bëhet Italia”.
4 korrik 2018  Italia? Eshtë bërë vendi referues i revoltës nacional-populiste kundër elitave. Kancelarja Merkel? "Rajhu" i saj është më në fund pranë rënies. Donald Trump? Do të vazhdojë të mb...
‘Fronti Nacional’ i Francës do të ribëhet. Surprizën e shpall Stephen K. Bannon.
Ish këshilltari i presidentit Donald Trump dhe ish drejtor ekzekutiv i Breitbart News, Stephen K. Bannon, është planifikuar të flasë në takimin më të madh të populistëve francez të ‘Frontit Nation...
Steve Bannon ndërron mendje: Do të mbështes ‘pa lëkundje’ Donald Trump; fjala për tradhti nuk ishte për Don Jr.
Stephen K. Bannon, shefi strategjist i Shtëpisë së Bardhë, të Shtunën bëri një deklaratë. Sipas deklaratës së fundit ai ndërroi mendje mbi atë që kishte thënë se djali i presidentit Trump, Don ...
Përplasja Trump- Bannon: Avokatët amerikan po kërkojnë të ndalohet shpërndarja e librit ‘fantazi’.
Avokatët e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, po kërkojnë që të ndalojnë shpërndarjen e librit që përmban thënie të dëmshme rreth administratës së tij. Libri “Fire and Fury: In...
Donald Trump i furishëm ndaj Steve Bannon: ‘Humbi jo vetëm punën, por edhe mendjen’.
Presidenti Donald Trump u përgjigj personalisht ndaj komentit të ish shefit strategjist Steve Bannon rreth anëtarëve të familjes së tij, Jared Kushner dhe Donald Trump Jr. Deklarata ishte shpër...
Bannon: George W. Bush ishte “president shkatërrimtar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në histori…”.
Në analizën e Breitbart News të Dielën, me SiriusXM, Joel Pollak dhe Rebecca Mansour,  drejtori ekzekutiv i Breitbart News, Steve Bannon iahte kritik i prerë mbi familjen Bush, duke iu referuar si...
Ivanka Trump i dha dorën e fundit Steve Bannon për ta nxjerrë nga Shtëpia e Bardhë.
Një raport i 'Daily Mail' citohet si burim se Ivanka Trump ka marrë përgjegjësinë për të nxjerrë Steve Bannon jashtë Shtëpisë së Bardhë- shkruan Breitbart News.. Artikulli që i referohet "burim...
Steve Bannon: “Po largohem nga Shtëpia e Bardhë dhe po shkoj në luftë për Trump, jo kundër tij”.
I sapo larguar nga Shtëpia e Bardhë, strategjisti Steve Bannon po përgatitet për luftë për Trump, jo kundër tij. “Në qoftë se u krijua ndonjë konfuzion, më lejoni të bëj të qartë: Unë po largoh...
Largohet Steve Bannon, shefi Strategjist i Shtëpisë së Bardhë.
Shefi Strategjist i Shtëpisë së Bardhë, Steve Bannon, është ndihmësi më i fundit i Presidentit Donald Trump që lë postin e tij. Sekretare e Shtypit, Sarah Huckabee Sanders konfirmoi se të Premt...
Bannon përplaset me Pence mbi pikëpamjen ndaj BE
(FOTO: Mike Pence, zëvendës president i SHBA dhe Donald Tusk, president i BE) Një javë para se zëvendës presidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence të vizitonte Brukselin dhe të premtonte që...
Faqja 1 prej 212