Etiketa: basha

Basha flet pas daljes nga prokuroria: Autorët e dhunës së 8 janarit të vihen para drejtësisë!
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas dëshmisë së tij në prokurori, tha se autorët e dhunës së 8 janarit duhet të vihen para drejtësisë. ‘U thirrën për tu përdorur si fasadë një pjesë...
Basha: Të pezulluarit, në fakt, janë të përjashtuar nga Partia Demokratike
Nga Brixhilda Xhuraj/ AP Kryedemokrati Lulzim Basha, në një intervistë për median “ABC News”, ka deklaruar se, edhe të pezulluarit nga vendimi i 11 janarit janë në fakt të përjashtuar nga Parti...
PD: ‘Do të ringrihemi si evropianë mbi rrënojat e së shkuarës!’.
“Demokratët e kanë braktisur platformën e dhunës dhe të bashkuar do të ndërtojnë mbi rrënojat e së shkuarës”. Ka qenë kjo deklarata e opozitës, paraditen e 12 janarit, pas protestës së thirrur nga ...
Sot dalin para gjykatës 34 të arrestuarit për protestën e 8 janarit. Vokshi, Balliu, Bylykbashi në pritje të seancës!
Sot pritet të jepen masat e sigurisë për 34 të arrestuarit e protestës së dhunshme të 8 janarit e zhvilluar para selisë së PD. ndërsa në sallën e gjyqit për të ndjekur dhe seancën ka shkuar ed...
Përjashtimet në PD, Rama: Për të qarë dhe për të qeshur, Basha dhe Berisha kufoma
Kryeministri Edi Rama ka komentuar përjashtimet dhe shkarkimet në Partinë Demokratike. Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së Kryesisë së PS, Rama u pyet nga gazetarët për situatën në selinë...
Lajm i Fundit/ Protesta në PD, Berisha e Basha përfundojnë në Prokurori.
Prokuroria do të thërrasë ish-kryeministrin Sali Berisha dhe kryedemokratin Lulzim Basha për të dëshmuar në lidhje me protestën e dhunshme të 8 janarit përpara selisë së PD-së. Sipas burimeve, ...
Basha i mbyll çdo derë Berishës për negociata: Nuk jam më i hapur për asgjë ndaj Berishës ‘Non Grata’
  Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka bërë me dije se tani më nuk ka asnjë mundësi negociimi me Sali Berishën, për zgjidhjen e krizës. "Dua të përsëris se ndërsa nuk jam më i hapur për asgjë ndaj...
Një ditë para protestës, Basha: ‘Rrini larg! Nesër Berisha ka mobilizuar kriminelë e trafikantë për dhunë!’
Një ditë përpara protestës së 8 janarit, Lulzim Basha i është drejtuar të gjithë demokratëve që të qëndrojnë larg, pasi Sali Berisha ka mobilizuar trafikatë e kriminelë për dhunë. Kreu i PD thekso...
‘Sali Berisha mashtron, kjo është luftë me Amerikën dhe demokratët’
Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat pasditen e 7 janarit e ka cilësuar protestën e thirrur nga Sali Berisha “luftë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe demokr...
Përfundon takimi me dyer të mbyllura mes Bashës dhe zëvendësambasadorit amerikan, Smith
Takimi i zëvendësambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Demian Smith me kreun e selisë blu, Lulzim Basha, mesditën e 6 janarit ka përfunduar. Sipas burimeve, vizita e zyr...
Faqja 3 prej 6112345...102030...E fundit »