Etiketa: be

Europa tashmë është paralizuar. Qeveri në krizë dhe sheshe në flakë
Imazhi që vjen në këto javë nga kënde te ndryshme të Evropës nuk është sigurisht nga më konstruktivet. Nuk ka asnjë vend të BE që mund të quhet i sigurt nga një krizë qeveritare ose nga protestat ...
Protestës së opozitës i del përpara BE: ‘Dhunën larg!’. DW ka të dhëna se njerëz të dhunshëm janë thërritur….
Opozita  ka paralajmëruar të shtunën një protestë masive në Tiranë me sloganin ”Shqiptarët nuk janë të varfër, por janë të vjedhur”, me protestues nga i gjithë vendi. Sipas pohimeve publike pri...
Eurokrati sugjeron se Brexiteers mund të ‘përfundojnë në gijotinë’
  Koordinatori i Brexit-it i Parlamentit Europian Guy Verhofstadt ka sugjeruar që Brexiteers-at e Tory-t të cilët refuzojnë një marrëveshje të butë Brexiti do të dërgohen në gijotinë si ud...
Krerët evropianë refuzojnë të bashkëpunojnë me kryeministren May mbi Brexit
  Orë përpara se Kryeministrja britanike Theresa May të udhëtojë për në Bruksel për t'u takuar me udhëheqësit e Bashkimit Evropian, burrat që do të kërkojnë të fitojnë koncesionet do të bë...
Donald Tusk, president i KE: ‘Në ferr vafshin Brexiteer- sat!…’
Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk ka thënë se “një vend i veçantë në ferr” duhet për “ata që promovojnë Brexit” pa ndonjë skicë plani se si duhet bërë kjo pa dëme. Ai po fliste pas b...
Shtetet Europiane njohin Guaidó si president i Venezuelës
Mbretëria e Bashkuar, Gjermania, Franca dhe shtete të tjerë Europiane kanë njohur zyrtarisht liderin e opozitës, Juan Guaidó si president i përkohshëm i Venezuelës. Kjo vjen pasi Presidenti Nic...
Komisioni Evropian, shenjë ndaj Jean-Claude Juncker: Shfaqet një penis i madh.
Një shenjë sensacionale në një nga institucionet më të larta evropiane, Komisioni Europian i udhëhequr nga burokrati Jean-Claude Juncker, shkruan britanikja 'The Sun'. Fotografia udhëton në Twi...
Brexit, Jean-Claude Juncker ngrin Tereza May: “Marrëveshja nuk do të rinegociohet”
Marrëveshja e tërheqjes nuk do të rinegociohet "sipas Presidentit të Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, i cili e ka përsëritur atë te nesërmen e votimit të Parlamentit Britanik në favor të ...
B.E. finalizon marrëveshjen me Iranin për të shmangur sanksionet tregtare të SHBA
ATTA KENARE/AFP/Getty Bashkimi Evropian (B.E.) është gati të hapë një kanal alternativ për të drejtuar tregtinë dhe financat me Iranin që do të anashkalojnë sanksionet e SHBA kundër republikës ...
Facebook nuk cedon mbi reklamat politike përpara zgjedhjeve në BE
  Facebook kohët e fundit deklaroi se kompania ka në plan të shtojë rregullat rreth reklamave politike në platformën e mediave sociale përpara zgjedhjeve te BE-se këtë pranverë. Reuters...
Faqja 20 prej 46« E para...10...1819202122...3040...E fundit »