Etiketa: be

Shtetet e Bashkuara kanë të drejtë të bëjnë politikën e kufijve të vet: Orban
(FOTO: Viktor Orban, kryeministër i Hungarisë)/ Kryeministri i Hungarisë , Viktor Orbán ka shprehur një “reagim nervoz” ndaj politikanëve të Bashkimit Europian që i referohen  Presidentit ameri...
Si mund të mbijetojë BE?! Kur një vilë në Tiranë për Vllahutin e blen dy ose tre-fishin e çmimit. Shkruan NEWEUROPE.
  By: Kassandra/ Komisioni Europian sapo ka blerë një vilë për 1.65 milion euro në zonën e Rolling Hills në periferi të Tiranës, Shqipëri. Vila do të banohet nga përfaqësuesja e Dele...
Europa të ndahet në dy pjesë (shpejtësi)- propozon Merkel
(FOTO: Merkel në samitin në Malta)/ Kancelarja gjermane Angela Merkel,  gjatë samitit që po zhvillohet në Malta tha se BU, për të mbijetuar, duhet të ndahet në “dy shpejtësi”, ose e thënë qartë...
Theresa May me liderët e BE: NATO mund të ketë vetëm me Donald Trump
Theresa May, kryeministre e Britanisë së Madhe, po zhvillon bisedime me anëtarët evropian në NATO në përpjekje për të ndërtuar aleanca pas Brexit. May ka arritur në kryeqytetin Maltez, Valletta...
Ministri Italian paralajmëron “linjën e ashpër” të BE kundër Brexit se mund të përhapin “Luftën e Ftohtë Ekonomike”.
  (FOTO: Mario Giro)/ Zëvendës ministri i Jashtëm i Italisë ka paralajmëruar ata të “linjës së ashpër” në BE se duke kërkuar që të ndëshkojnë Britaninë dhe të minojnë Brexit-in, do të p...
Shefi i negociatave për Brexit: Donald Trump dhe Steve Bannon ‘paraqesin kërcënim ekzistencial për BE’
  (FOTO: Donald Trump dhe Steve Bannon)/ Shefi për negocimin e Brexit në Parlamentin Europian, Guy Verhofstadt,ka listuar Presidentin Donald Trump dhe shefin e tij të Strategjive, Steve...
Për një emigrant që nuk e pranon, shteti në BE paguan 250 mijë dollarë gjobë. Kjo po kundërshtohet. Një politikane e grupimit qeverisës në Suedi i ka bërë thirrje Bashkimit Europian (BE) që të ...
Artikull 50 duhet të “vijë” para Parlamentit- vendos Gjykata Supreme.
Qeveria duhet të konsultohet me Parlamentin me qëllim që të zbatojë  Artikullun 50 dhe të nxjerrë Britaninë jashtë Bashkimit Europian- vendosi Gjykata Supreme Britanike. Kjo nënkupton që Parlam...
Brexit: Tim Barrow emërohet ambasadori i ri në BE
(FOTO: Tim Barrow, ambasador i ri i Britanisë së Madhe në BE) -Kryeminstrja konservatore ka gjetur një njohës të mirë të dosjerëve evropian-. Theresa May, kryeministrja britanike ka caktuar,...
Bashkimi Evropian në të tatëpjetë
Nga: Cecile Ducourtieux/ Evropa ka vuajtur një përmbysje historike në vitin 2016 me votën në favor të Brexit. Viti 2017 do të jetë përsëri mjaft dëshpërues për të gjithë ata që besojnë ende te ...
Faqja 44 prej 46« E para...102030...4243444546