Etiketa: bolton

Kosova/ Grenell: Ideja e këmbimit të territoreve ishte e John Boltonit, jo e Trumpit!
  Richard Grenell, i dërguari i posaçëm amerikan për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë e ka bërë të çartë edhe një herë se e kujt ishte ideja e shkëmbimit të territoreve mes dy shteteve Kosovë ...
Ekskluzive ‘Hannity’: Trump denoncon Boltonin si “i dështuar”.
  Ekskluzive 'Hannity': Trump denoncon Boltonin si “i dështuar” mbi librin e ardhshëm, thotë se ish-këshilltari i sigurisë kombëtare 'theu ligjin' Presidenti Trump u përplas me John Bolto...
Libri me kujtime i John Bolton. Fox News: ‘Bolton është që të shesë libra, jo për të thënë të vërtetën!’.
  Fox News ka siguruar librin me kujtime tw  këshilltarit tw 59 për sigurinë kombëtare John Bolton, "Dhoma ku ndodhi" - dhe dorëshkrimi përmban disa pretendime të pa raportuara më parë të ...
Impeachmenti/ ‘GAME OVER!’, deklaron Trump!
Si plaku Bolton, edhe videot e Schiff, dalin në mes të gjyqit për impeachment të Senatit Një varg videoklipesh të dala rishtas të ish-këshilltarit të sigurisë kombëtare John Bolton nxiti Pres...
Donald Trump: Nëse do ta dëgjoja John Bolton, do të ishim në Luftën e Gjashtë Botërore
Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump u lëshua kundër ish-këshilltarit të tij të Sigurisë Kombëtare John Bolton të Mërkurën, ndërsa rrjedhjet nga libri i tij vazhduan të depërtojnë në m...
John Bolton, Këshilltari për Sigurinë Kombëtare i presidentit Trump, largohet nga Shtëpia e Bardhë.
Prsidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se ka shkarkuar Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare, John Bolton. "E informova John Bolton mbrëmjen e kaluar se shërbimi i tij nuk është më i...
Bolton: Trump i hapur për takimin e tretë me Kim
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i hapur për samitin e tretë me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, por duhet të kalojë pak kohë përpara se të ndodhë kjo, tha këshilltari i sigur...
Shënimi i John Bolton mbi Venezuelën: “5000 ushtarë në Kolumbi”
-Në fund te një takimi qeveritar mbi sanksionet ekonomike të vendosura ndaj Venezuelës, Këshilltari i Sigurisë Kombëtare Xhon Bolton pa dashje ka treguar një shënim me shkrim ne te cilën supozohet...
Ndihmësi i Trump: Tërheqja nga Siria në pritje të ‘kushteve’
JERUSALEM (AP) — Xhorxh Bolton, këshilltari për sigurinë kombëtare te Presidentit Trump thotë se tërheqja e ushtrisë amerikane nga Siria verilindore është e kushtëzuar në mundjen e mbetjeve të gru...
Media serbe thotë se Bolton dhe Lavrov kanë bërë marrëveshje të fshehtë për Kosovën.
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshirojnë që çështjen e Kosovës ta zgjidhin në një marrëveshje mes tyre dhe Rusisë. Siç shkruan gazeta serbe ‘Republika.rs’, thuhet se për këtë janë marrë vesh kës...
Faqja 1 prej 212