Etiketa: boris-johnson

Boris Johnson nuk ka origjinë shqiptare/ Sqarimi i studiuesit amerikan Gingeras: ‘Më keqkuptuan!’
Pas zgjedhjes së Boris Johnson si kryeministër i ri i Britanisë së Madhe, mediat shqiptare, nxituan të flisnin për origjinën shqiptare të tij. Në bazë të këtyre lajmeve, ishte një botim i Ryan Gin...
Boris Johnson: ‘Marrëdhëniet me Trump do të jenë ‘sensacionale’.
Marrëdhëniet mes Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara po shkojnë drejt asaj që do të jenë ‘sensacionale’ tani që Boris Johnson ndodhet në Downing Street, tha ambasadori Amerikan në UK....
Profesori amerikan Gongeras: ‘Boris Johnson ka origjinë shqiptare’.
Kryeministri i ri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, është stërnipi i Ali Kemal, i cili ishte shqiptar. Ryan Gingeras është profesor në Naval Postgraduate School në Monterey California, ekspert ...
Boris Johnson: Qeverisja e re do të jetë fillimi i epokës së artë.
  Boris Johnson ka premtuar “fillimin e epokës së artë”, teksa bëri deklaratën e parë në Dhomën e Përfaqësuesve si kryeministër i Britanisë. Duke folur para anëtarëve të Parlamentit, zo...
A është Boris Johnson Donald Trump-i Britanik?
Johnson ishte një nga aktivistët më të spikatur pro-Brexit në vitin 2016, por mbështetësit e tij besojnë se optimizmi i tij e bën njeriun e duhur për ta nxjerrë nga hendeku i Brexit. Mes këtyre mb...
Boris, vogëlushi që donte të bëhej mbret
Kur ishte fëmijë, kishte thënë se donte të bëhej “mbreti i botës”. Tani ia ka dalë (pak a shumë): sot Boris Johnson është zgjedhur në krye të Partisë Konservatore britanike dhe ka marrë postin e K...
Fiton Boris Johnson, kryeministër i ri i Britanisë. ‘Tani fillon puna’/ BBC
Kryeministri i ri i Britanisë është Boris Johnson. Ai fitoi përballë rivalit të tij, Jeremy Hunt. Sipas BBC mësohet të ketë thënë se ishte një privilegj për të shërbyer në kabinetin e Theresa M...
Boris Johnson fiton raundin e dytë të primareve
-Zëvendësimi i ish-ministrit, në vend të Theresa May, duket pothuajse i sigurt: por kujdes nga surprizat- Nuk është ende koha për të shpërndarë sigurira, por Boris Johnson është disa hapa larg ...
Boris Johnson fiton raundin e parë të garës për të zëvendësuar kryeministren Theresa May
  Nga: OLIVER JJ LANE Boris Johnson dhe Jeremy Hunt udhëheqin grupin për të qenë kryeministri i ardhshëm i Mbretërisë së Bashkuar pasi Partia Konservatore qeverisëse mbajti një sondazh ...
Boris Johnson mund të jetë kryeministri i ardhshëm i Britanisë
Shkruan: Alex Massie/  Nëse Boris Johnson është, atëherë  edhe një herë tjetër përgjigja është e vlefshme. Përgjigja më e thjeshtë mund të jetë ‘po, ai është’ të paktën deri tani kur disa anëta...
Faqja 1 prej 212