Etiketa: britani

Dasma Mbretërore 2018: Të ftuarit shesin online çantat e dhuratave.
Një numër i vogël i çantave të dhuratave që iu dhanë të ftuarve në dasmën e Dukës dhe Dukeshës së Sussex po shiten online. Nëntë ankande mund të gjenden aktualisht në website eBay – me disa çan...
FOTO: Veshjet më të mira dhe veshjet më të këqija të njerëzve të famshëm në dasmën Mbretërore.
Të famëshmit amerikan dhe britanik u shfaqen për ceremoninë maretsore të Princ Harry me Meghan Markle, Dukeshë e Sussex. Këtu janë veshjet më të mira dhe më të këqija të njerëzve të fammshëm në...
Dasma mbretërore: Babai i Meghan nuk do të marrë pjesë në ceremoni.
Nuk është ende e qartë nëse Thomas, babai i Meghan Markle, do të marrë rrugën ditën e shtune, sipas planifikimit. Zoti Markle,  për websiste të njerëzve të famshëm TMZ, nga shtëpia e tij në Mex...
SAJID JAVID/ Djali i një fatorino autobusi në Pakistan bëhet ministër i Brendshëm i Britanisë.
Said Javid, 48 vjeç, që sot është Sekretar i Brendshëm në qeverinë e zonjës May pas dorëheqjes shokuese të Amber Rudd natën e kaluar. Sajid s bëhet personi i parë me prejardhje nga minoriteti etni...
Jep dorëheqjen Amber Rudd, ministre e Brendshme e Britanisë: “Mashtrova pa dashje”.
Amber Rudd ka dhënë dorëheqjen si sekretare e Punëve të Brendshme, duke thënë se ajo "ka mashtruar pa dashje" Parlamentin mbi synimet për largimin e emigrantëve. Zonja Rudd, e cila ishte gati t...
Dukesha e Cambridge lind djalë, mund të marrë emrin ‘Princ Arthur’.
Dukesha e Cambridge, Kate Middleton,  ka lindur djalë. Kensington Palace e postoi lajmin në tëitter, duke theksuar se fëmija ka lindur i sigurt, sot në në ora 11:01, ai 'peshon 8lbs 7oz'. Du...
Britanikët, sot dhe në 2020, do të votonin fuqishëm për të hedhur poshtë ribashkimin me BE pas Brexit.
Qytetarët britanik thonë se do të hidhnin poshtë ribashkimin me Bashkimin Europian (BE) me një superioritet në votime prej 16 përqind. Kjo do të ndodhte sikur të bëheshin votime të tjera mbi çësht...
Sulme ajrore mbi Siri: Shtetet e Bashkuara dhe aleatët nisin sulmin në qendrat e armëve kimike.
Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar, dhe Franca kanë nisur bombardimet mbi  objektivat e shumëfishta qeveritare në Siri herët në mëngjes gjatë një operacioni që ka për objektiv qendrat ku nd...
Të dy kampet e ‘Breksit’ grinden mbi dy pasaportat…
Pasaporta blu që ishte bërë njëri nga simbolet e Brexit, e përqeshur nga votuesit për ta mbajtur Britaninë në BE, është përshëndetyr me fuqi nga Breksitasit. Kështu që prodhuesit e pasaportës s...
Boris Johnson e krahason Putin në ‘Lojërat Olimpike’ si Hitleri në vitin 1936
(FOTO: Boris Johnson duke folur nç komitetin e Punëve të Jashtme)/ Sekretari i Jashtëm Boris Johnson është pajtuar me idenë e hedhur në Parlamentin Britanik se Presidenti Putin po përdor ‘Kupoë...
Faqja 20 prej 28« E para...10...1819202122...E fundit »