Etiketa: britani

Tre të katërtat e Britanikëve mbështesin ulje dramatike të emigracionit/ Sipas sondazhit
Te dy palët, edhe ata qe deshën Brexit edhe ata qe deshën qendrimin ne BE, kane ndare sentimentet e tyre, sipas Deltapoll Nga BENAS GERDZIUNAS/ Politico Pothuajse tre të katërtat e të rritur...
Megan Markle është shtatzënë! Super-thashethemi vërshon në Buckingham Palace
Shtyrja e muajit të mjaltit, veshjet që bëjnë defekt... Dukesha e Sussexit mund të fshehë një sekret të ëmbël, që përpara Martesës Mbretërore. Skandal i ri në oborr SHTYRJA E MUAJIT TE MJALT...
FOTO: Fotot e para zyrtare nga martesa Mbretërore, Mbretëri e Bashkuar.
Nusja Meghan Markle ka pozuar duke buzëqeshur në krah të burrit të saj të ri Princ Harry,- shkruan The Sun- dhe në momentin e parë kur zyrtarisht njihet si anëtare e Familjes Mbretërore. Fotografi...
Dasma Mbretërore 2018: Të ftuarit shesin online çantat e dhuratave.
Një numër i vogël i çantave të dhuratave që iu dhanë të ftuarve në dasmën e Dukës dhe Dukeshës së Sussex po shiten online. Nëntë ankande mund të gjenden aktualisht në website eBay – me disa çan...
FOTO: Veshjet më të mira dhe veshjet më të këqija të njerëzve të famshëm në dasmën Mbretërore.
Të famëshmit amerikan dhe britanik u shfaqen për ceremoninë maretsore të Princ Harry me Meghan Markle, Dukeshë e Sussex. Këtu janë veshjet më të mira dhe më të këqija të njerëzve të fammshëm në...
Dasma mbretërore: Babai i Meghan nuk do të marrë pjesë në ceremoni.
Nuk është ende e qartë nëse Thomas, babai i Meghan Markle, do të marrë rrugën ditën e shtune, sipas planifikimit. Zoti Markle,  për websiste të njerëzve të famshëm TMZ, nga shtëpia e tij në Mex...
SAJID JAVID/ Djali i një fatorino autobusi në Pakistan bëhet ministër i Brendshëm i Britanisë.
Said Javid, 48 vjeç, që sot është Sekretar i Brendshëm në qeverinë e zonjës May pas dorëheqjes shokuese të Amber Rudd natën e kaluar. Sajid s bëhet personi i parë me prejardhje nga minoriteti etni...
Jep dorëheqjen Amber Rudd, ministre e Brendshme e Britanisë: “Mashtrova pa dashje”.
Amber Rudd ka dhënë dorëheqjen si sekretare e Punëve të Brendshme, duke thënë se ajo "ka mashtruar pa dashje" Parlamentin mbi synimet për largimin e emigrantëve. Zonja Rudd, e cila ishte gati t...
Dukesha e Cambridge lind djalë, mund të marrë emrin ‘Princ Arthur’.
Dukesha e Cambridge, Kate Middleton,  ka lindur djalë. Kensington Palace e postoi lajmin në tëitter, duke theksuar se fëmija ka lindur i sigurt, sot në në ora 11:01, ai 'peshon 8lbs 7oz'. Du...
Britanikët, sot dhe në 2020, do të votonin fuqishëm për të hedhur poshtë ribashkimin me BE pas Brexit.
Qytetarët britanik thonë se do të hidhnin poshtë ribashkimin me Bashkimin Europian (BE) me një superioritet në votime prej 16 përqind. Kjo do të ndodhte sikur të bëheshin votime të tjera mbi çësht...
Faqja 20 prej 29« E para...10...1819202122...E fundit »