Etiketa: is_tag

12 vjet sulme terroriste në Mbretërinë e Bashkuar.
Britania ka qenë objektiv i përsëritur nga ato që tani autoritett po r quajne "incident terrorist'. Një vështrim mbi aktet e mëparshme kundër këtij vendi në vitet e kaluara: MARS, 2017 Nj...
Por… Theresa May është ‘OK’- thonë në parlamentin Britanik.
Një oficer policie është rrahur në Dhomën e Parlamentit në qendër të Londrës, akt i cili po trajtohet nga policia si “terrorist”. Lideri i Dhomës së Përfaqësuesve, David Lidington tha për anëta...
Të shtëna me armë pranë Parlamentit Britanik. Ka shumë të plagosur. Theresa May është ‘OK’/UPDATED
  Janë raportuar disa të shtëna me armë jashtë Selisë së parlamentit dhe Pallatit të Westminster. Politikanë dhe gazetarë kanë postuar në Twitter rreth asaj që kanë dëgjuar me zhurmë të...
Merr fund shpresa dhe cinizmi i BE ndaj Britanisë: Theresa May firmos Brexit-in të Mërkurën e ardhshme.
(FOTO: Theresa May, kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar)/ Kryeministre e Britanisë, Theresa May do të njoftojë zyrtarisht Bashkimin Europian të Mërkurën e ardhshme se Mbretëria e Bashkuar u l...
Britania siguron lejen e parë për krijimin e bebeve duke përdorur ADN nga tre persona.
Universiteti  Newcastle i Britanisë tha se shkencëtarët e tij kanë marrë lejen për të krijuar bebe nga përdorimi i ADN-së prej tre personave me qëllim që të pritet rruga për gratë që t’i kalojnë t...
Francezët- më dyshues se Britanikët ndaj Bashkimit Europian.
(FOTO: Junker, president i BE dhe Holande, president i Francës) Një maxhorancë e theksuar e votuesve francez janë më mosbesues ndaj qeverisë dhe institucioneve të Bashkimit Europian (BE)- në nj...
UKIP del partia më popullore, pas saj vijnë Laburistët- mes votuesve nga klasa punëtore
Partia Laburiste është tani parti e tretë më popullore në Britaninë e Madhe mes partive parlamentare. UKIP (Skeptike ndaj Europës) është partia që për herë të parë tejkalon partitë e tjera parlame...
Një vrasës shqiptar i përzënë në vitin 2009, kthehet përsëri në Mbretërinë e Bashkuar.
Një vrasës shqiptar i depërtuar nga Mbretëria e Bashkuar në vitin 2009, pas një beteje të gjatë ligjore, është kthyer në Mbretërinë e Bashkuar në menaxhimin një biznesi prej 40, 000 Lira dhe duke ...
Polonia e do Britaninë mike të mirë jashtë BE: Kaczynski
(FOTO: Beata Szydło- kryeministre e Polonisë dhe Theresa May, kryeministre e Britanisë)/ Njeriu në krye të Partisë së Drejtësisë dhe Ligjit dëshiron të formojë një aleancë mes shteteve të Bashk...
Forcat Ajrore Britanike RAF, shoqërojnë një avion Pakistanez për në aeroport.
Avionë luftarak të Royal Air Force eskortuan një avion të një shoqërie ajrore civile nga Pakistani  për në aeroportin Stansted afër Londrës, sot, e Marte pasi një pasagjer kreu sjellje të dyshimta...