Etiketa: ceremoni

Rënia e urës në Itali: Genova në funeralin shtetëror, disa familje sfidojnë qeverinë në ceremoni.
Presidenti Italian, Sergio Mattarella po bëhet gati të kryesojë funeralin shtetëror për 18 viktima të urës që ra ditën e  Marte në Genova. Zoti Mattarella dhe kryeministri Giuseppe Conte do të ...
Në ceremoninë mortore të familjes Gjergji duket se pikoi në lot vetë qielli.
Është zhvilluar sot  ceremonia mortore në familjen Gjergji (Preka) në Velipojë. Të afërmit dhe miqtë po i japin lamtumirën e fundit viktimave të aksidentit tragjik në aksin Shkodër-Velipojë, ku mb...
Nesër Ilir Meta kurorëzohet President i Republikës, por jo Monika ‘Zonjë e Parë”
Sipas një agjende të ndërtuar mbi betimin dhe kurorëzimin e zotit Ilir Meta si president i Republikës, nesër në ora 18.00 do të mblidhet Kuvendi ku do të kryhet betimi Presidentit të ri. Menjëh...
Liderë të Botës nderojnë Helmut Kohl në Strasbourg. VIDEO
Liderë të botës kanë marrë pjesë në ceremoninë  Parlamentit Europian në Strasburg, pë të përkujtuar jetën e ish- kancelarit Gjerman Helmut Kohl – i cili mbikëqyri ribashkimin e Gjermanisë. Zoti...
Tailandë: Një vit zi kombëtare për Mbretin që e donin dhe i donte
  Mijëra qytetarë të Tailandës, në zi të thellë, janë vënë në radhë në rrugët e Bangkokut, duke shpresuar secili se do të mund ta shikojë për herë të fundit trupin e Mbretit King Bhumibol ...