Etiketa: demokratet

‘Shikoje këtë, Trump!’: Demokrati puth partnerin e të njëjtit seks në spotin elektoral. VIDEO
-Zoti Richard Madaleno,  duke garuar për guvernator të Maryland, puthi burrin e vet në TV- Një kandidat Demokrat ka bërë hisotri duke u shfaqur në një spot të fushatës elektorale që  besohet se...
Demokratët ngrenë padi ndaj Rusisë, presidentit Trump dhe Wikileaks.
Partia Demokratike në Shtetet e Bashkuara po ngre padi kundër Rusisë, fushatës zgjedhore të Trump dhe kundër Wikileaks. Dosja që po përgatisin Demokratët do të përmbajë konsperacionin për dëmtimin...
‘DACA nuk mjafton”. Celulat e Soros tani iu sulen aleatëve, opozitës Demokrate në Shtetet e Bashkuara.
-“Në qoftë se Chuck (Schumer) nuk do të na lejojë të ëndërrojmë, ne nuk do ta lëmë atë të flejë!”, brohoritën aktivistët e alienëve ilegal- Aktivistët e organizatave të financuara nga George So...
Donald Trump: Bllokimi i Demokratëve, një ‘dhuratë e bukur’ për një- vjetorin e Presidentit.
Presidenti Donald Trump tha me ironi se Demokratët i kishin dhënë një dhuratë politike pasi votuan kundër projekt- ligjit që do të financonte qeverinë, natën e të Premtes. “Ky është një vjetori...
Berisha thotë se qeveria po seleksionon demokratet që t’i largojë nga vendi
Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan se Edi Rama dhe pushtetarët e tij po largojnë me çdo lloj mënyrë demokratët dhe familjet e tyre. Sipas Berishës një valë terrori ndaj demokratëve për t’i lar...
Liberalët vihen në mbrojtje të Comey. Tom Perez- kryetar i Demokratëve iu bashkohet protestave para Shtëpisë së Bardhë.
Kryetari i Komitetit Nacional Demokratik (DNC) - Tom Perez iu bashkua protestave jashtë Shtëpisë së Bardhë, ndërsa liberalët janë mbledhur në protestë kundër vendimit të Donald Trump për largimin ...
SCHWEIKART: Demokratët e Amerikës janë në gjendjen më të keqe që është menduar ndonjë herë.
 (FOTO: Larry Schweikart- historian dhe profesor, autor librash)/ Larry Earl Schweikart është profesor dhe historian amerikan në Universitetin Dayton, autor i disa librave; libri më i njohur i ...
Demokratët i bëjnë thirrje Obamës t’i përdorë edhe këto ditë në pushtet për idetë e Demokratëve
  (FOTO: Nancy Pelosi) Demokratët janë duke i bërë thirrje presidentit Obama të falë emigrantët e paligjshëm të cilët kanë ardhur si fëmijë në SHBA, me qëllim për t'i mbrojtur  nga depo...
Kush mund të jetë kryetar i Demokratëve Amerikan? Shikoni video-n me Rey Backley, që mund të bëhet kryetar. VIDEO
    (FOTO: Ray Backley) Komiteti Kombëtar Demokratik po lufton fort për të gjetur një lidership të ri pas humbjeve masive në parti në zgjedhjet e Nëntorit, ndërsa virtualisht të...
Sanders: Demokratët i humbën zgjedhjet sepse u fokusuan te “Elita Liberale” dhe injoruan klasën punëtore”./ VIDEO/
(FOTO: Senatori Bernie Sanders) Në një program të  CBS “Face The Nation,” të Dielën në mbrëmje, Senatori Bernie Sanders, ish kandidat i Demokratëve për President në Amerikë, tha se presidenti i...
Faqja 2 prej 212