Etiketa: europe

Fildish i paligjshëm gjendet në shitje në 10 vende evropiane.
  Evropa duhet të shtojë përpjekjet për të hetuar dhe kontrolluar tregtinë e fildishit, thonë aktivistet Fildishi i paligjshëm është gjetur në shitje në 10 vende evropiane, duke shkelur përpjekj...
Natën e mirë, Europë!
Duke biseduar me Max Hofmann* Kriza e migrimit – Bashkimi Europian në cakun e dështimit. Të gjithë në BE mendojnë në radhë të parë për veten. Nëse parimi i solidaritetit nuk merret seriozisht, atëh...
Më se 1,000 Europian janë vrarë nga azil- kërkues islamik që nga viti 2014/ Breitbart
Më shumë se 1,000 persona Europian  janë vrarë ose plagosur për shkak të shpirtit europian, që nga viti 2015, në sulme të kryera nga azilkërkues islamik ose refugjatë- sipas studimeve, raporton Br...
Danimarka bëhet shteti më i fundit i Europës që ndalon vellon në fytyrë
Danimarka bëhet vendi më i fundit në Europë që ndalon veshjen islamike me vello në fytyrë. Kjo ndodhi kësaj jave, kur sipas studmit, zbulohet se agti tre të katërtat e Britanikëve mund të mbështes...
Emigracioni dhe terrori- dy çështjet kryesore për popujt në Europë. 70- 80 % e tyre thonë se “nuk kanë zë” në BE.
Dy çështjet kryesore më të cilat përballen Bashkimi Europian (BE) sipas votuesve në Britani, Danimarkën, France, Gjermani, Greqi, Suedi, Finlandë, Poloni dhe Lituani, janë emigracioni dhe terroriz...
Gëzuar ditën e izolimit!
  Nga: Agron Demi/ Në kalendarin e festave zyrtare të Kosovës gjendet njëra ndër festat që mund të futet në listën e festave më absurde që kremtohen anë e mbanë botës. Kur më 9 maj 1950 ...
Europa po lufton që të ruajë marrëveshjen me Iranin
Fuqitë perëndimore thonë se ata janë të përkushtuar ndaj marrëveshjes nukleare me Iranin, pasi presidenti Donald Trump njoftoi tërheqjen e  Shteteve të Bashkuara nga marrëveshja. Mbretëria e Ba...
Macron i Francës: Europa ka të njëjtin fat si Afrika.
Sipas intervistës në BFMTV/ “”Bomba‘ e rritjes së popullsisë në Afrikë do të thotë se Europa po hyn në një epokë “pa precedent” të emigracionit masiv, ka thënë Emmanuel Macron duke vlerësuar se...
Diplomatët e Rusisë po dëbohen në gjithë Shtetet e Bashkuara dhe Europa.
Shtetet e Bashkuara dhe aleatët Europian kanë dëbuar disa diplomatë Rus si një përgjigje e koordinuar ndaj helmimit të ish spiunit Rus në Mbretërinë e Bashkuar. Thuhet se ky është dëbimi më i m...
Afërsisht gjysma e banorëve Suedez, në 61 zona emigrantësh, nuk dalin nga shtëpia pasi të bjerë mbrëmja.
Dyzet për qind e banorëve Suedez që banojnë në 61 zonat e përcaktuara si 'me turbullira' ndjehen të frikësuar të dalin jashtë shtëpisë, në rrugë,  pasi të bjerë mbrëmmja. Raporti ka bërë analiz...
Faqja 2 prej 612345...E fundit »