Etiketa: france

Një vit i jelekëve të verdhë në Francë
Nga: Roberto Vivaldelli Një vit i jelekëve të verdhë. Të shtunë pas të shtune,manifestimet në Francë që filluan më 17 nëntor 2018 lindur në rrjetin social, u shtuan në një kryengritje të gjerë ...
Detaje nga inaugurimi i “Air Albania Stadium”, ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës.
Sot në mbrëmje do të inaugurohet stadiumi më i ri në Shqipëri, “Air Albania Stadium”, me përballjen e Kombëtares shqiptare me kampionët e botës, Francën. Top Channel ka mësuar disa detaje nga cere...
Tërmeti në Francë, mbyllen reaktorët bërthamorë të një centrali të Jugut
-Dje në mëngjes një tërmet i fortë goditi Francën, midis Montpellier dhe Lyon: 4 persona u plagosën, njëri prej te cilëve rëndë Nga: Francesca Bernasconi Eshtë tërmeti më i fortë në 16 vitet...
PE, në bllok kundër refuzimit të negociatave me Tiranën dhe Shkupin
“Po eksportojmë destabilitet në Ballkan”, konkludojnë europarlamentarët/ Vendimi i liderëve të unionit për të shtyrë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në samitin e Kës...
Kotzias: Macron do jetë përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon
Ish-ministri i punëve të jashtme greke, Nikos Kotzias ka thënë se Macron do të jetë përgjegjësi i vetëm për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon pas refuzimit të çeljes së negociatave. “Pas veto...
Edi Rama: Procesi me ne ‘nxori në pah përplasjet brenda BE, mes Francës dhe Gjermanisë’.
“Nëse duam të shikojmë drejt e në sy të vërtetën është ajo që kam thënë prej disa kohësh duke e parë nga të gjitha kontaktet e diskutimet. Procesi po shkonte drejt një përplasje të qasjes mes Fran...
Të gjithë sytë te Franca pas një nate debatesh në samitin për zgjerim të BE.
Nga: EUROACTIV/ Pas një nate të gjatë diskutimesh pa konkluzion, liderët e shteteve të BE janë gati të kthehen te çështja e zgjerimit të BE sot në 18 tetor. Të gjithë sytë janë mbi Francën, pas...
MJ francez bën thirrje për takim urgjent të koalicionit ndërkombëtar anti-IS
  Paris (AFP) - Ministri i Jashtëm francez Jean-Yves Le Drian të enjten bëri thirrje për një takim urgjent të koalicionit të udhëhequr nga SH.B.A. kundër grupit xhihadist të Shtetit Islami...
Operacioni ushtarak i Turqisë në Siri “duhet ndaluar”, thotë MJ francez
  Paris (AFP) - Ministri i Jashtëm i Francës dënoi të mërkurën sulmin e Turqisë në zonat e kontrolluara nga kurdët në verilindje të Sirisë, duke thënë se ofensiva "duhet të ndalet". "Aj...
Paris, masakër në selinë e policisë: funksionari i kthyer në Islamist vret 4 persona
Sipas informacioneve te para, autori i gjestit, i vrarë nga policia me disa të shtëna me armë, ishte një nëpunës administrativ. Në bazë të gjestit ndoshta një larje hesapesh Giovanna Pavesi / ...
Faqja 5 prej 26« E para...34567...1020...E fundit »