Etiketa: hillary-clinton

Gafa e bujshme e Hillary Clinton: “Zezakët?… Janë të gjithë njësoj”.
( Hillary Clinton e ka lëshuar veten në një batutë "politikisht jo korrekte". Por publiku, në vend që të reagojë i indinjuar, qesh dhe duartroket. Po nëse të njëjtën batutë ta kishte bërë Trump?)/...
Kthehet Hillary Clinton: “Dua të jem presidente”.
Ditën e  Premte Hillary Clinton- kandidatja presidenciale që humbi zgjedhjet e vitit 2016, deklaroi se ajo ‘do të donte të jetë presidente. Deklaratën e bëri në një regjistrim ‘live’ të regjistrua...
Të shtatë të kampit të Hillary Clinton… Ku janë pas një viti?
U mbush një vit që nga koha e kampit të Hillary Clinton, që kishin marrë rrugë të gjerë për në Shtëpinë e Bardhë, por gjatë rrugës u përplasën  me kandidatin e atëhershëm, Donald Trump. Leximi mbi...
Hillary Clinton ‘vajton’ fushatën ku humbi: ‘Më panë si shtesë të Obamës’.
Hillary Clinton po e drejton gishtin te tetë vitet e presidencës së Barack Obamës si arsye pse fushata e saj nuk arriti të vihet në “agjendën e ndryshimeve” dhe spe nuk fitoi zgjedhjet e 2016. Në ...
Mbështetës të hidhëruar të Hillary shpërthejnë kundër Donna Brazile dhe Elisabeth Warren
Skandali me manipulimin e zgjedhjeve presidenciale të Demokratëve Amerikanë, brenda për brenda, ku Hillary manipuloi primariet, ka përfshirë opinionin amerikan. Pas kallëzimeve të Donna Brazile...
Hillary Clinton thotë se WikiLeaks është “vegël e Rusisë”
Hillary Clinton ka thënë për një televizions shtetëror australian, se shefi i WikiLeaks, Julian Assange, është vegël e Rusisë. Clinton tha në intervistë se spiuni australian ishte bërë një “opo...
Edhe tre gra akuzojnë Weinstein për përdhunim; Hillary Clinton distancohet prej tij.
Sipas gazetës “The New Yorker” tre gra, duke përfshirë edhe Asia Argento,një anëtare e kinemave të pavarura mbretërore, akuzon se producenti i Hollivudit, Harvey Ëeinstein i ka përdhunuar tre grat...
Joe Biden për Hillary Clinton: ‘Kurrë nuk kam menduar se ajo ishte kandidate korrekte’.
Ish zëvendës presidenti amerikan, Joe Biden e paraqiti si të dështuar kandidaten presidenciale nga Partia Demokratike për zgjedhjet e vitit 2016, Hillary Rodham Clinton tek fliste në 'Salt Confere...
Drejtori i FBI, Comey: Në laptopin e Anthony Weiner ka emaile të klasifikuara nga Hillary Clinton.
Drejtori i FBI, James Comey ka goditur të Mërkurën kriticizmin e Demokratëve kundër tij mbi vendimin për rihapjen e hetimeve të emaile-ve të Hillary Clinton 11 ditë para zgjedhjeve të vitit 2016....
Hillary Clinton kërkon falje para Obamës pas humbjes në zgjedhje. Nuk do të garojë prapë.
Pasi pranon fitoren e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale 2016, Hillary Clinton i kërkoi falje ish- presidentit Barack Obama për  humbjen në vazhdimin e trashëgimisë së tij, sipas Washington P...
Faqja 1 prej 3123