Etiketa: itali

Tragjedi e paralajmëruar. Në familjen durrsake në Itali djali kishte një sy ‘te vrasja” e mundshme.
Në zonën e Verese ne Itali, një 62-vjeçar shqiptar i identifikuar si Muhamad Vrapi, dje ka vrarë me thikë kuzhine gruan e tij, Diana Vrapi Koni, 52 vjeçe, duke e goditur 15 herë me rradhë. Edhe...
Itali, shqiptari qëllon 15 herë me thikë gruan e tij. 3 fëmijë jetimë.
Një krim i rëndë ka ndodhur sot pasdite në një familje shqiptare në Itali. Një grua 52 vjeçe është qëlluar për vdekje me thikë nga i shoqi. Krimi ka ndodhur në Varese, në një familje emigrantës...
G7 bëhet gati për debat të fortë. Presidenti Trump pritet të jetë në sulm.
(FOTO: Forcat Italiane të Sigurisë po patrullojnë zonën ku mbahet Samiti)/ Presidenti amerikan Donald Trump merr pjesë sot në samitin e G7 me liderët e ekonomive më të mëdha të botës, në Taormi...
Michele Scarponi: Çiklisti Italian vdes në një përplasje gjatë stërvitjes
Çiklisti Italian, Michele Scarponi ka vdekur në moshën 37 vjeç pasi u përfshi në një përplasje me një kamionçinë gjatë stërvitjes së  pedalimit. Në një deklaratë nga ekipi ‘Astana’ thuhet se pë...
Spektakël mafioz: Droga shqiptare dërgohet në Maqedoni dhe transportohet nga Maqedonia nëpër Shqipëri.
Tetëmbëdhjetë vetë janë arrestuar si të përfshirë në një krim të përbashkët për trafikun e drogës. Mes tyre është arrestuar edhe shefi i stacionit të Policisë në Durrës, Julian Daci. Spektakli ...
‘Ushtria’ e Jugut të BE në këmbë për të kapur skafin me drogë shqiptare. VIDEO
  Ka ndodhur si në një  ëndërr të fundit të BE për të pasur ushtri, që një ushtri e tërë e kompozuar nga Italia, Greqia, Portugalia dhe Franca, është vënë në ndjekje të një skafi të mbushu...
Itali: Një nënë Myslimane i rruan kokën të bijës pse refuzoi perçen.
Një nënë Myslimane i ka rruar kokën vajzës së saj 14 vjeçare në Bologna, Itali, sapo vajza i tha se sapo të mbaronte shkollën do ta hiqte shaminë e kokës dhe do të largohej nga shtëpia. Vajza e...
Populistët dhe Euroskeptikët Italian në “truck” për të fituar zgjedhjet e ardhshme.
Partia e Euroskeptikëve, populistëve dhe kryengritësve të Italisë, është në rrugë për të fituar zgjedhjet e ardhshme- sipas anketimeve; dhe ndodhen në pikën më të lartë deri tani. Sipas vëzhgim...
Deputeti Italian, Nuti, kërkon nisjen e hetimeve mbi 1300 kontenierët e mbetjeve të rrezikshme që u nsën për në Shqipëri.
  (FOTO: Riccardo Nuti, deputet  i Republikës së Italisë)/ “Pa dijeninë e askujt gjatë vitit 2016 ka ndodhur një trafik i frikshëm i plehrave ku është përfshirë vendi ynë (Italia),  Shq...
Zyrtarë të lartë italian kërkojnë që Facebook të censurojë “Fjalën e Urrejtjes”.
(FOTO: Laura Boldrini, gazetare dhe politikane italiane)/ Facebook duhet të bëjë më shumë që të fshije nga faqet e tij fjalët me urrejtje- tha presidenti i Dhomës së Ulët në Parlamentin e Itali...
Faqja 20 prej 24« E para...10...1819202122...E fundit »