Etiketa: is_tag

30 vite nga eksodi i shqiptarëve në Itali, Rama merr çmimin ‘Rrënjët e Puglias’! Di Maio: BE të mos e quajë veten të bashkuar nëse Shqipëria është jashtë
ITALI- Për Italinë, Bashkimi Europian është i paplotë nëse pjesë e saj nuk është Shqipëria, apo vendet e Ballkanit Perëndimor. Një deklaratë e tillë, iu tha në sy kryeministrit Edi Rama nga minist...
Italia pa zgjedhje! Eurokrati më i lartë për të formuar qeverinë ‘Teknokratike’ të BE-së në Itali
CHRIS TOMLINSON   Presidenti italian Sergio Mattarella i ka bërë thirrje ish-presidentit të Bankës Qendrore Evropiane (BQE) Mario Draghi të formojë një qeveri të re teknokrate pas dorëh...
Kriza në Itali, Mario Draghi pranon postin e Kryeministrit, por ‘me rezerva’.
Pas më shumë se një ore bisede me kreun e shtetit italian Mattarella, Mario Draghi ka pranuar pozicionin e Kryeministrit por me rezervë. Pranimi me rezervë është një formulë e cila do të thotë ...
Sergio Mattarella, bomba e quirinalistit: “Mandati për Conten i paqartë”. Një emër surprizë në Palazzo Chigi?
ROME/ 26 janar 2021 Kurrë mos thuaj Giuseppe Conte. Fati i Kryeministrit do të vendoset në orët e ardhshme në Quirinale dhe nuk është e sigurt, nënvizon Marzio Breda, që Sergio Mattarella do t'...
Qeveria italiane në prag të kolapsit, koalicioni i krahut të djathtë kryeson në sondazhet për zgjedhjet e parakohshme
CHRIS TOMLINSON Administrata e Kryeministrit italian Giuseppe Conte përballet me një krizë pasi partia e ish-kryeministrit Matteo Renzi dha dorëheqjen nga qeveria, duke marrë me vete disa minis...
Zhduket Moisi Habilaj në Itali. Policia nuk e gjen në banesë, shpallet në kërkim ndërkombëtar
Policia italiane ka shkuar për kontroll në banesën e Moisi Habilajt në Itali dhe nuk e ka gjetur. I dënuar për trafik droge me 15 vite burg, ai ishte lënë në arrest shtëpie. Por rezulton të je...
Mafiozët e huaj fshihen në Shqipëri/ Nga ish-deputeti i partisë së Berlusconi-t te anëtarët e Ndrangheta-s
Thuajse një vit më parë, policia shqiptare arrestoi një vrasës francez, të akuzuar dhe dënuar nga Gjykata e Nantes në Francë. Pas krimit, ai kishte udhëtuar transit në Itali dhe me destinacion ...
Itali/ Vajza që vrau çiftin Pasho ishte e dënuar 7 herë më parë.
Gjykata ka vendosur që të lerë në burg 36-vjeçaren Elona Kalesha pasi dyshohet se është autorja e vrasjes së ish-vjehrrit e vjehrrës së saj. Sipas vendimit të gjykatës e reja është person me rrezi...
Dyshohet se masakroi në Itali çiftin Pasho/ Elona Kalesha, ish e dashura e djalit të viktimave nga Vlora.
36-vjeçarja Elona Kalesha, lindur në Durrës ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet se është autorja e vrasjes së Teuta dhe Shpëtim Pashos nga Vlora, të cilët rezultonin të zhdukur...
Krimi horror në Itali/Shpëtim Pasho u vra me thikë teksa flinte, Teuta u dhunua për vdekje!
Mediet italiane kanë zbuluar detaje të reja tronditëse për ekzekutimin dhe masakrimin e çiftit nga Vlora në Italia, Shpëtim dhe Teuta Pasho. Mësohet se çifti është vrarë fillimisht në dhomën ...