Etiketa: is_tag

Policia Italiane po ‘gjuante’ për disa grabitës, por në rrugë kap marijuanë ‘Made in Albania’
Një kuintal marijuanë, kaq është sasia e kapur sot nga Policia Italiane. Këtë bëjnë me dije mediat italiane, duke shtuar se ky nuk ishte objektiv i Policië, por megjithatë ‘narkotikë të ardhur nga...
Në Itali kapen 885 kg marijuanë dhe dy skafistë nga Vlora
Një gomone që po drejtohej drejt brigjeve të Garganos pasditen e së enjtes është kapur nga forcat e mbikëqyrjes ajrore të “Fiamme Gialle”, të impenjuara edhe në operacionin “Triton 2017” të agjenc...
Një tren përplaset afër Milanos; tre të vdekur deri tani.
(FOTO: Zjarrfikësit në përpjekje për të nxjerrë pasagjerët)/ Një tren i mbushur me pasagjerë nga periferia është përplasur pranë qytetit verior të Italisë, Milano. Të paktën tre persona kanë mb...
Kush tha se prokurorët e ‘Habilaj’ kanë rënë në gjumë? Financieri i bandës ekstradohet në Itali.
Ishte folur mjaft se edhe prokurorët e Canatias në Itali ishin ‘lodhur’ me dosjen voluminoze të bandës së narkotikëve ‘Habilaj’. Por lëvizjet e fundit dëshmojnë se puna hetimore është në dinamikë....
Rikthimi i Berluskonit? “Kavalieri’ i merr dorën Brukselit.
Ish-kryeministri dhe lideri i Forza Italia-s, Silvio Berluskoni, vizitoi Brukselin me sytë nga një rikthim i mundshëm politik pas zgjedhjeve të përgjithshme të marsit në Itali. Aktualisht atij ...
Salvini, favorit në zgjedhjet e Italisë, ia përplas Brukselit: “The EU Can Go F*ck Itself”
Populisti Italian Matteo Salvini, favorit për të fituar zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme, ka thënë se Bashkimi Europian “mund të go f*ck itself”, gjatë një interviste. Salvini, anëtar i Par...
Qendra e Djathtë e Italisë hap valvulat e fushatës: “Jo më ‘Skllavë të Europës’!”.
Lideri i partisë së parë konservatore të Italisë, “The League” ka nisur fushatën e sulmit të fortë për zgjedhjet e ardhshme. Ajo bazohet në sovranitetin kombëtar sipas stilit të Donald Trump dhe B...
Populistët Italian godasin Joe Biden për pohimet e tij të pabazuara mbi ndërhyrjen e Rusisë
Populistët e ‘Pesë Yjeve’ në itali dhe ‘Lega Nord’ së bashku kanë sulmuar ish zëvendës- presidentin e Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, i cili ka pohuar se Rsuia dhe Vladimir Putin po ndihmojnë kë...
Doktoresha italiane akuzohet për shpifje pse ka thënë se “Homoseksualizmi është sëmundje”.
Një prokuror publik në Itali ka shfajësuar Dr. Silvana De Mari nga akuza shpifje pasi fizikantja deklaroi se homoseksualiteti është patologji. Avokati për grupin LGBT, Torino Pride solli akuzën...
Fqinjët tanë vuajnë mot të egër; pas Greqisë edhe Italia. Ne- në minus 6 që ditën e hënë që vjen.
Territori i Shqipërisë është parashikuar që të dminohet nga moti shumë i ftohte, menjëherë me fillimin e javës që vjen. Priten temperatura deri minus 6 C. Gjithë paralajmërimi vjen nga fqinjët ...