Etiketa: komisioni-i-venecias

Shtyhet për në qershor opinioni i Venecias për Gjykatën Kushtetuese dhe paketën ‘Antishpifje’
Është shtyrë për në  muajinqershor opinioni i Venecias për Gjykatën Kushtetuese dhe paketën ‘Antishpifje’. Opinionet e planifikuara për seancën e Marsit, por të shtyra në seancën e 19-20 qersho...
Çështja ‘Gjykata Kushtetuese’ dërgohet në Komisionin e Venecias.
Çështja e Gjykatës Kushtetuese do të shkojë në Komisionin e Venecias. Lajmin e bëri të ditur kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla, i cili u shpreh besimplotë se Venecia do të japë opi...
I FUNDIT/ Përgjigjet Komisioni i Venecias: ‘Meta shkeli kushtetutën!’
Komisioni i Venecias ka kthyer përgjigje në lidhje me çështjen e Komisionit Hetimor parlamentar për Presidentin Meta. Komisioni i Venecias ka dalë në konkluzionin se Presidenti Meta ka shkelur ...
Vullneti i ‘Venecias’ mbi shkarkimin e presidentit, pas një muaji, në 11 tetor.
Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të çdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet l...
“Komisioni i Venecias” në Tiranë, 9 takime në një ditë. Ja agjenda e plotë.
Katër anëtarët e Komisionit të Venecias në ditën e parë të vizitës së tyre faktmbledhëse në agjendë kanë plot nëntë takime. Në edicionin e lajmeve të orës 12:00, gazetari Top Channel, Muhamed V...