Etiketa: krim

U dëbua nga Britania për vrasje në Shqipëri, por gangsteri shqiptar rikthehet dhe hap biznes
Një gangster shqiptar që ishte dëbuar nga Britania për shkak se kishte qëlluar me armë zjarri gjashtë herë një rival në një tentim-vrasje gjakftohtë në vendlindjen e tij, është kthyer në Britani t...
Një melodramë kthehet në tragjedi, gjithçka rreth një gruaje/ Kavajë. FOTO
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Kavajë, ku një person ka mbetur i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Burime policore bëjnë me dije se ka ndodhur një konflikt i armat...
Mirditë/ 34 vjeçarin e vranë dhe e hodhën në kanal, ja kush është viktima në Mirditë!
34-vjeçari, Eri Zefi u vra pasditen e kësaj të mërkure në fshatin Zall-Xhuxhë, në Fan të Mirditës. Pasi u qëllua disa herë me armë zjarri, viktima u hodh në kanal. Zefi është gjetur nga banorët...
Zjarr armësh në një spital në Çikago; burri vret mjeken me të cilën kishte pasur lidhje, dhe një oficer policie.
Një mjeke i sapo diplomuar si farmacist dhe një oficer policie kanë mbetur të vrarë pasi një person i armatosur hapi zjarr në një spital në Çikago, deklaroi policia. I armatosuri është parë duk...
Djali 26 vjeç kthehet nga Anglia dhe vret dy prindërit në Peshkopi.
(Pamje nga vendi i ngjarjes në qytetin e Peshkopisë)/ Një krim i rëndë ka tronditur sot Dibrën. Një i ri ka 26 vjeç, ka vrarë babanë dhe nënën e tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen e ‘...
Pse e Diela është dita e javës me më shumë krime në familje?
Nga: L. Skiro/ Duhej të vinte e diela pas vrasjes së bujshme të studentes së mjekësisë, Ariela Murati, për të dëgjuar një kob tjetër si ky sot, e dielë. Të dielën e kaluar krimi mund të quhej '...
Ksamil: Vrasje në mesnatë për hakmarrje. 50-vjeçari ekzekutohet në oborrin e shtëpisë.
Vangjel Çiko, është qëlluar për vdekje rreth mesnatës, në Ksamil të Sarandës. Policia u njoftua për të shtëna me armë zjarri, e në vendngjarje ka konstatuar brenda një automjeti në oborrin e shtëp...
Krimi në Vlorë: Kur po i bënin atentat 40 vjeçarit, Elton Ismailit po i vinin tritol në makinë; në të njëjtën rrugicë.
Mbrëmë vonë, teksa kronikat e mediave raportonin për vrasjen e një 40 vjeçari pranë spitalit të Vlorës, shpërtheu një ‘bombë’. Në atë moment askush nuk mundi të shpjegojë çfarë ishte. Por më vonë ...
Atentat në Mat vëllait të atij që vranë para katër vjetësh.
Me sa duket hakmarrja nuk ka fund, nuk gjen qetësi edhe pasi bën gjëmën. Xhavit Llesi ishte vrarë në pritë para katër vjetësh, me motivin e hakmarrjes; por hakmarrësit nuk u mjaftun me kaq. Sot...
Vjehrri 80 vjeç vret me levë nusen e djalit.
(FOTO: Pamje nga fshati Zhej në Kurbin, ku ndodhi ngjarja e rëndë)/ Krimi ëhstë kryer pa zbardhur ende dita e sotme, në fshatin Zhej të Kurbinit. Ndoc Tota, 80 vjeç, ka vrarë me thikë nusen e d...
Faqja 1 prej 212