Etiketa: krishtlindje

Flamur Beqiri, që u vra në Londër natën e Krishtit, ishte një muzikant i famshëm me origjinë shqiptare
Një shqiptar është qëlluar për vdekje në vigjilje të Krishtlindjes në sy të familjes së tij, pasi kishin kaluar një natë jashtë, njofton BBC. Flamur Beqiri me shtetësi suedeze dhe shqiptare, u vra...
Donald Trump: Shtetet e Bashkuara duhet të nxisë kulturën e ‘mirëkuptimit dhe respektit më të thellë’
Nga: SEAN MORAN, Brietbart Presidenti Donald Trump shpërndau mesazhin e tij presidencial të Krishtlindjeve nga Shtëpia e Bardhë të Mërkurën, duke bërë thirrje që vendi të nxisë një sens më të m...
Trafiku i rënduar ‘për në Veri’ identifikon zonat katolike të vendit.
Koment/ Disa media kanë transmetuar një lajm për bllokimin e trafikut ' në dalje të Tiranës drejt Veriut'.  Por sigurisht, gazetarët e pamëuar dhe drejtuesit e tyre nuk kanë mundur ta zhvillojn...
Më mirë të mos thuhet “Gëzuar Krishtlindjet”. Për ministren gjermane kjo fyen Islamin.
-Annette Widmann-Mauz, Ministre për Integrimin dhe Emigrantët në Gjermani,ka dërguar urimin per festat  pa përmendur Krishtlindjet. Arsyeja? Do të ofendonte fetë e tjera- Nga: Renato Zuccheri ...
Mbyllja e debatit: Ndërsa senatorët lënë qytetin, Donald Trump qëndron në Shtëpinë e Bardhë për Krishtlindje
    Presidenti Donald Trump do të qëndrojë në Uashington DC, edhe pse Senati është shtyrë për deri pas Krishtlindjeve. Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders,  konf...
Eurokratët shpërblejnë veten, rrisin pagesat e Krishtlindjeve, Juncker ‘shkakton tronditje’ në darkën festive. VIDEO
( Foto nga: JOE KLAMAR/AFP/Getty Images)/ Komisionerët evropianë dhe eurokratët e tjerë po marrin rritje të konsiderueshme të pagesave për Krishtlindje, ndërsa presidenti kontrovers i pazgjedhu...
Britania, më e ngrohtë se Stambolli, para stuhisë Dylan që pritet të bëjë kërdinë në Krishtlindje.
( Lindje dielli në Bournemouth, Dorset sot e Dielë)/ Parashikuesit e motit thonë se temperaturat do të ngjiten në 16 gradë C., në disa pjesë të Britanisë kësaj jave. Do të jetë më ngrohtë se në...
First Lady dhe i biri marrin pemën e Krishtlindjeve 2017 për Shtëpinë e Bardhë
Një bredh 19 këmbë e gjysmë arriti mbi një karro të tërhequr nga dy kuaj në Shtëpinë e Bardhë, ditën e Hënë, me zonjën e parë Melania Trump dhe të birin Barron, duke përshëndetur familjen e tregta...
Këto Krishtlindje, të parat pa Mbretëreshën; shkaku- një i ftohtë
    (FOTO: Anëtarë të familjes Mbretërore mbërrijnë në kishë pa Mbretëreshën)/ Mbretëresha e Anglisë nuk ka marrë pjesë në meshën e Krishtlindjeve për shkak të një të ftohti që ...
Greqi: një grup anarkist merr përsipër sabotazhin ushqimor përpara Krishtlindjeve
(FOTO: Athina për Krishtlindje) Sipas AFP/ Një grup anarkist grek ka pranuar se ka helmuar ushqime dhe pije të konsumit të shumicës, duke shkaktuar të martën, 19 dhjetor, një panik të friksh...
Faqja 1 prej 212