Etiketa: kurti

Grenell kundër teorisë së Kurtit për reciprocitet ndaj Serbisë: ‘Jo pezullim, por jeqje e taksës’
I dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se është kundër masave të reciprocitetit, që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka paralajmëruar kund...
Kosovë/ Grenell-Veselit: ‘Heqja e taksës me Serbinë është kërkesë e SHBA!’.
I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ndaj deklaratave të djeshme të kreut të PDK-së, Kadri Veseli, i cili kërkoi nga kryeminist...
Kurti në Kosovë nuk ka ‘nga ia mban’, do të bëjë vetë atë që e ka luftuar me bomba
Koment nga Deutsche Welle/ Lëvizja VV e konsideruar deri më tani si radikale e majtë do të bashkëqeverisë në Kosovë me konservatoren-liberale LDK. Për të përmbushur premtimet elektorale dhe për...
Prapë Kurti ‘fshihet’, por Thaçi e shpall kandidat për kryeministër. Nis ora së prapthi për dy javë.
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka njoftuar zyrtarisht për dekretimin e Albin Kurtit për kryeministër të vendit. Kryetari i LVV ishte ftuar dhe kishte pranuar që sot në ora 12.00 të ishte në z...
Kosovë/ Thaçi ka ftuar Kurtin për mandatim sot në orën 12:00.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, menjëherë pasi që e ka pranuar letrën e Vetëvendosjes për mandatimin e Albin Kurtit për kryeministër, e ka ftuar atë për një takim në zyrën e tij, në ora 12:00....
Thaçi i jep Kurtit mandatin e kryeministrit/ Nëse është i gatshëm duhet ta pranojë, nëse jo- le ta refuzojë
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se njerëzit kanë votuar që të ndërtohen institucionet e jo të ndërtohen vakumet e panevojshme. Në këtë drejtim, ai ka shtuar se, beson që nuk do të mu...
Haradinaj porosi Kurtit: Kosova po rrezikohet, thirri ndërgjegjes – bëje qeverinë ose lësho rrugë
Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka porositur kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, që të gjejë formulën për të krijuar shumicën parlamentare në mënyrë që t’i jepet fund epilog...
Kosovë/ Konsulta 15 minutëshe e Kurtit me Thaçin, pa efekte juridike
Takimi ndërmjet Albin Kurtit dhe presidentit Hashim Thaçi ka përfunduar për më pak se një çerek ore. "Ky ishte një takim i shkurtër konsultativ pa efekte juridike lidhur me fazën e ardhshme te ...
Ambasadori amerikan, Kosnett, takon edhe Kurtin pas Mustafës, i kërkon formimin e Qeverisë
(Foto: Arkiv)/ Gjatë ditës së sotme, ambasadori Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, që ishte i shoqëruar edhe me nënkryetarët Agim Veliu e Vjosa Osmani si dhe me anëtarin e ...
Kosovë/ Kurti nuk i shkon as në ftesën e tretë Thaçit.
Edhe pse ftesa ishte bërë që të hënën ‘le të takohemi në çfarëdo orë’ megjithatë Albin Kurti nuk është ‘bërë i gjallë’. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka refuzuar edhe ftesën e ...
Faqja 4 prej 6« E para...23456