Etiketa: media

Kush do ta mbronte projekt- ligjin ‘kundër shpifjes ’? Shihemi në seancë parlamentare- tha Komisioni i Mediave.
  Koment/  Sot, teksa disa gazetarë të lidhur me partitë opozitare që janë jashtë parlamentit, u mblodhën në një sallë të hotelit luksoz ‘Tirana International’, më shumë për të dëshmuar das...
Partia Demokratike merr në mbrojtje median e pavarur dhe të lirë.
Partia Demokratike ka zhvilluar një konferencë me gazetarët nga i gjithë vendi për të ngritur zërin kundër ligjit anti-shpifje që qeveria kërkon të kalojë në parlament. Në konferencë i është dh...
Projekt- ligji për median online do të amendohet para votimit në Kuvend
( Foto: Deputetja Klotilda Bushka)/ Në mes të debatit për ndryshimet e ligjit për komunikimet elektronike, si pjesë e paketës antishpifje të hartuar nga qeveria, Klotilda Bushka, deputete dhe a...
Nolte: Të gjithë jemi lodhur me median. Media as besohet, as ka më fuqi.
Nga: JOHN NOLTE Real Clear Politics, një sit jo-partizan (dhe i domosdoshëm) që mban gjurmët e sondazheve të panumërta dhe i kalkulon ato mesatarisht, gjithashtu gjurmon numrat e aprovimit të p...
Një djalë e humbi të atin për shkakun e lajmit të rremë në media/ Rama
Nga Durrësi kryeministri Rama tregoi para gazetarëve rastin e një djali që humbi babain e tij për shkak të këtij abuzimi. Edi Rama: Kam takuar një djalë që humbu babain, e humbi babain për shka...
Kryeministri Edi Rama ka bërë sërish një apel për mediat.
“Filtroni informacionet dhe verifikoni ato që thoni! Menaxhoni debatet dhe ndaloni klithmat nëpër studiot tv dhe përfshihuni në qetësimin e shpirtrave të goditur më keq se banesat! Kontribuoni për...
Samiti i Paqes: Mediat t’i shërbejnë më shumë popullit
Në ditën e fundit të Samit të Paqes për Evropën Juglindore që po mbahet në Tiranë, në vazhdën e sesioneve të ndryshme që po zhvillohen u diskutua për mediat në shekullin 21, sfidat dhe mundësitë e...
Zbulohet dokumenti/ Basha këshillon Partinë: Cilat janë mediat armike dhe mercenarët politik…
Gazeta Mapo ka zbuluar një email, që Lidershipi i Partisë Demokratike, u ka dërguar anëtarëve të Këshillit Kombëtar, Kryesisë, dhe ish-deputetëve. Bëhet fjalë për një memo, një material për qarkul...
Rama për lajmin fake: “Kalinihta nga Surreli, pedhaqia… KM nuk bën pushime nga viti 2013 deri në 2020 e X”.
  Kryeministri Edi Rama ka përgënjeshtruar lajmin e medias greke e pastaj në disa media shqiptare, të cilat raportuan se kryeministri shqiptar ka zgjedhur Greqinë për pushime. Kryeminis...
Në Tiranë ka media anti- NATO. Lajme të rreme dhe mesazhe anti- perëndimore
Lajme të rreme për NATO në lidhje me bazën ajrore dhe mesazhe anti-perëndimore, raporti i publikuar ditët e fundit, identifikon mediat shqiptare që janë instaluar kundër NATO-s dhe Perëndimit. ...
Faqja 3 prej 812345...E fundit »