Etiketa: michigan

Dy anëtarë republikan të bordit ndryshuan votën dhe rezultatin nga frika se u kërcënuan deri në familje
Dy anëtarë republikanë të Bordit të Canvassers të Qarkut Wayne në Miçigan anuluan votat e tyre në procesin e vërtetimit të rezultateve në zgjedhje. Ata thanë të mërkurën se ishin detyruar që të bë...
Dita e fundit para zgjedhjeve/ Donald Trump: ‘Ne po bëjmë histori edhe një herë’.
Presidenti Donald Trump të hënën organizoi një tubim fushate elektorale në Grand Rapids, Michigan. Tubimi ishte planifikuar dhe u zhvillua në orën 22:30, sipas orës në Evropë Presidenti ësht...
Sondazhi në Michigan: Donald Trump 49%, Joe Biden 45%
Presidenti Trump ka një epërsi prej katër pikësh ndaj Joe Biden (D) në Michigan, zbuloi një sondazh i Zia Poll / Painter Communications i lëshuar këtë javë. Zia Poll zhvilloi sondazhin 11-18 te...
Primaret e Michiganit mund të bëhen ose të vdesin për fushatën e Bernie Sanders
Duke nënvizuar atë që është në lojë për ofertën e tij në Shtëpinë e Bardhë kur Michigani dhe pesë Shtete të tjera zhvillojnë kontestet për nominimin e Primareve Demokratike të Martën, senatori B...
Evakuohet aeroporti i Miçiganit, polici qëllohet me thikë në qafë
Aeroporti Ndërkombëtar i Bishop (FNT) në Flint të Miçiganit (SHBA) është evakuuar pasi një oficer i policisë është goditur me thikë në qafë, raportojnë mediat lokale. Aeroporti do të qëndrojë i mb...
Disa Mysliman “të çmendur” po gjuajnë me gurë mbi Kristianët në Michigan/ VIDE
https://youtu.be/dBaTVwIJH-E Grupe myslimanësh "të çmendur" po qëllojnë me gurë në Michigan. Sipas të dhënave, rabinët dhe priftërinj po iu thonë se kanë të drejtë që të mblidhen në festa kristi...
Donald Trump fiton në Michigan; bëhet i pari Republikan që fiton këtu që nga viti 1988
  (FOTO: Presidenti i zgjedhur, Trump, gjatë fushatës presidenciale në Michigan) Donald Trump, zyrtarisht ka fituar në shtetin Michigan, duke u bërë i pari Republikan që e fiton këtë sh...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Frank Luntz: Trump mund të fitojë Michiganin. Klasa punëtore merr pjesë në votime “shumë më lart se sa pritej”.
(FOTO: Donald Trump në një miting në Michigan) Nga Erza Dulis/ Frank Luntz, një nga kompanitë e polle-ve tha të Martën pasdite se kandidati Republikan, Donal Trump mund të ketë realisht shan...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Donald Trump kryeson në Pennsylvania dhe Michigan/ Anketuesit
  Nga Neil Munro/ Breitbart News/ Donald Trump është dy pikë përpara Hillary Clinton në shtetin më kritik në Pennsylvania, sipas sondazhit më të ri të Trafalgar Group. Trump është 48...