Aeroporti Ndërkombëtar i Bishop (FNT) në Flint të Miçiganit (SHBA) është evakuuar pasi një oficer i policisë është goditur me thikë në qafë, raportojnë mediat lokale. Aeroporti do të qëndrojë i mbyllur deri në një njoftim tjetër.

Të gjithë udhëtarët janë të sigurt dhe janë evakuuar, njoftoi aeroporti në një deklaratë.

Efektivi është në gjendje kritike për jetën, sipas policisë së shtetit të Miçiganit.

Një dëshmitar, i cituar nga mediat lokale, tha se pa një person i cili u arrestua dhe një thikë në tokë pranë agjentit të plagosur.

Veritas.com.al/