Etiketa: nishani

Të gjithë presidentët kundër Ramës. Nishani thotë se do ta padisë kryeministrin ‘për shpifje’
Sapo ra në heshtje ‘dispute parimore’ i presidentit Ilir Meta rreth kundërshtimeve për qeverinë ‘Rama’, menjëherë nisi lufta mes Nishanit ( ish- president) me kryeministrin Rama. Duket si mallkim,...
Vëllai i Bujar Nishanit mori mensën e studentëve dhe e ktheu në lloto/ Denoncon kryeministri Rama
Sot, kryeministri Edi Rama ka vizituar Qytetin e Studentëve në Tiranë ku ka parë edhe ecurinë e punëve në rinovimin e konvikteve. Pasi ka gjetur rastin të rikonfirmojë z. Erion Velaj për mandat...
Panucci ka paditur ish- presidentin Nishani, por Gjykata nuk gjen adresën e të paditurit
Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci ka paditur në Gjykatën e Tiranës ish-presidentin Bujar Nishani për fyerje. Padia është depozituar në gjykatën civile të Tiranës nga avokatët e...
Zoti president, po na frikësoni!, do të kemi ‘përplasje civile’?. Presidenti pohon: po, edhe “vetëgjyqësi’.
Ish presidenti Bujar Nishani deklaron se Shqipëria po shkon drejt një përplasjeje serioze civile dhe po respektohet kodi i heshtjes. Gjatë një interviste në Televizionin “Channel One’, ish pres...
Marrëveshja e detit/ Kërkoj publikisht si ish- President i Republikës- Nishani
Nga Bujar Nishani/ Fb Të dashur miq ! Media greke njofton sot se Marrëveshja e Detit midis Shqipërisë dhe Greqisë është arritur midis dy qeverive përkatëse. Me triumfalizëm dhe shumë e kë...
Presidenti Meta, ndryshe nga paraardhësi Nishani mbi Prokurorin.
Presidenti Ilir Meta tha sot se ‘zgjedhja e prokurorit të Përgjithshëm është ‘përgjegjësi ekskluzive e Kuvendit’. Ndërsa pak ditë më parë, presidenti Nishani kishte shkruar se me prokurorin e ri ‘...
Ish presidenti Nishani i ‘mbulon’ me mister rrethanat e dorëheqjes së drejtorit të SHISH
Ish- presidenti Nishani, i cili punoi mbi katër vjet me zotin Vishe Ajazi- drejtor i Shërbimit Informativ Shtetëror (SHISH), ka hedhur dyshime mbi rrethanat që e çuan zotin Ajazi drejt dorëheqjes....
Bujar Nishani përsërit Bamir Topin, veçse ky nuk rebelon.
Nga: Laert Skiro/ Qënka e thënë që presidentët e republikës sonë, sapo lënë kolltukun e lartë, kthehen dhe "kruhen" me politikën. Të gjithë kanë bërë të njëjtën gjë. Por përveç Dr. Sali Berishë...
Dekreti/ Presidenti i ri, Meta, betohet më 24 korrik.
Presidenti Bujar Nishani dekretoi sesionin e jashtëzakonshëm të Kuvendit, ku do të betohet kreu i ri i shtetit, Ilir Meta. Seanca pritet të zhvillohet në 24 korrik. Periudhën nga votimi në parlame...
Donald Trump uron presidentin Nishani “për Bajramin e Madh”.
“I dashur Zoti President, Unë dhe Melania, në emër të popullit amerikan ju dërgojmë urimet tona të ngrohta për ju dhe popullin shqiptar teksa festoni Bajramin e Madh. Myslimanët në Shtetet e...
Faqja 1 prej 41234