Etiketa: nju-jork

Mbështetësit e Trumpit në paradën e anijeve ‘TrumpStock’. FOTO
  Fox News Mbështetësit e Trumpit në New York nuk e përfillën shiun për të marrë pjesë në një paradë të anijeve "TrumpStock" të Shtunën për të treguar mbështetjen e tyre për presidentin...
COVID19/ New York anulon maratonën
Tamam tani, pikërisht tani kur shihej një spirale e vogël drite, pikërisht kur shumë virologë kanë filluar të shpjegojnë se Covid po e lëshon paksa vrullin. Pikërisht tani që sporti po fillon n...
Donald Trump: Ruani New York-un dhe thirrni Gardën Kombëtare
  Presidenti Donald Trump, të martën kërkoi që drejtuesit e New York-ut të thërrasin Gardën Kombëtare për të mbrojtur qytetin. "NGRINI GARDEN KOMBETARE", shkroi Trump në Twitter në të g...
Nju Jorku po hap varre masive përmes dyshimesh janë apo jo viktima të Covid19.
Imazhet kanë sjellë pamje të arkivoleve duke u varrosur në varre masive në New York City, teksa numri i të vdekurve nga shpërthimi i koronavirusit po rritet, raporton BBC. Punëtorë me veshje sp...
New York bie në makth: “Varros të vdekurit në parqe”
Shumë të vdekur në New York, ku kërkohet zgjidhje për ata që nuk mund të varrosen. Institucionet mendojnë për gropa në parqet publike Giuseppe Aloisi Ekziston një hipotezë e re, e cila po me...
Trump thotë se mund të ‘karantinojë’ shtetin e Nju Jorkut
AFP 28 Mars 20201 Uashington (AFP) - Presidenti Donald Trump tha të Shtunën se po mendon vendosjen e shtetit të New York-ut të goditur nga koronavirusi dhe zonat ngjitur nën "karantinë" për ...
Java e modës së Nju Jorkut u ridimensionua në pesë ditë
  Nju Jork (AFP) - Java e modës së Nju Jorkut do të zgjasë jo më shumë se pesë ditë këtë vjeshtë, njoftoi të enjten Këshilli i Dizajnerve të Modës të Amerikës, një lëvizje e brendshme që p...
Ekspertët: NYC mund të shkojë në faliment për herë të parë në 40 vjet.
    Qyteti i Nju Jorkut po shkon drejt rrënimit financiar dhe mund të shkojë drejt falimentit për herë të parë në 40 vjet, thonë ekspertët financiarë. Ekspertët financiarë paras...
Ndërtesa ikonike Chrysler e Nju Jorkut, në shitje për 150 milionë dollarë
  Nju Jork (AFP) - Pronarët e Chrysler Building kanë arritur një marrëveshje për të shitur ndërtesën ikonike të qytetit të Nju Jorkut për "pak më shumë se 150 milionë dollarë", raportoi Wa...
Met Gala 2018: Të famshmit hapin sonte tapetin e kuq në Muzeun e Artit në New York. FOTO
Sonte, Muzeumi Metropolitan i Artit i Nju Jorkut shtron qilimin e kuq për ‘Met Gala’, një festë për ekspozitën pranverore të hapur që organizohet çdo vit. Eventi shërben gjithashtu për mbledhje fo...
Faqja 1 prej 212