Etiketa: obsh

OBSH : Përhapja e koronavirusit nga pacientët asimptomatik është ‘shumë e rrallë’
Nga: KATHERINE RODRIGUEZ Pacientët me koronavirus pa simptoma, ose pacientët asimptomatikë, nuk janë ata që përhapin virusin, njoftoi të hënën Organizata Botërore e Shëndetit (W.H.O.). Njoft...
BE i kërkon SHBA të rishqyrtojë vendimin për ndërprerjen e lidhjeve me Organizatën Botërore të Shëndetit
(FOTO: Arkiv) BRUKSEL (Reuters) - Bashkimi Evropian i kërkoi Shteteve të Bashkuara të rishqyrtojë vendimin e saj për të ndërprerë lidhjet me Organizatën Botërore të Shëndetit për trajtimin nga ...
Donald Trump: Amerika ndërpret marrëdhëniet me Organizatën Botërore të Shëndetit!
Presidenti Donald Trump njoftoi të Premten në Shtëpinë e Bardhë se Shtetet e Bashkuara ndërpret marrëdhëniet e saj me Organizatën Botërore të Shëndetit. Presidenti tha se zyrtarët kinezë nuk ar...
I FUNDIT/ Presidenti Trump pret marrëdhëniet me OBSH
  Pas ndërprerjes së financimit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump vendosi t’i japë fund bashkëpunimit me organizmin e Kombeve të Bashkua...
Përfaqësuesja e OBSH-së në Shqipëri: Masat e marra nga qeveria ulën numrin e të vdekurve nga koronavirusi në vendin tuaj
  Përfaqësuesja e OBSH-së në Shqipëri Bettina Menne e ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se Shqipëria për fat të mirë ka pasur më pak të vdekur nga koronavirusi sesa shu...
Koronavirusi mund të mos largohet kurrë: OBSH
Koronavirusi "mund të mos shkojë kurrë", paralajmëroi Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH). Duke folur në një konferencë të Mërkurën, drejtori i urgjencave të OBSH-së, Dr Mike Ryan paralajmër...
OBSH: “Koronavirusi, 10 herë më vdekjeprurës se gripi. Nuk do të zhduket, kështu që …”.
  Evropa ka rreth gjysmën e të gjitha rasteve të regjistruara dhe mbi gjysmën e vdekjeve. Më shumë se 2.25 milion raste të koronavirusit janë identifikuar në të gjithë botën. Ky është b...
Vetëm ik: Peticioni që kërkon dorëheqjen e Shefit të OBSH mbyllet me 1 milion nënshkrime
Nga: SIMON KENT, Breitbart Një peticion në internet që bën thirrje për dorëheqjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) Tedros Adhanom Ghebreyesus dhe përfshir...
Drejtori i OBSH-së, Tedros, shpjegon lidhjet me Kinën.
Udhëheqësi i ngathët i Organizatës Botërore të Shëndetit po përballet me presion të ri për të shpjeguar marrëdhëniet e tij me qeverinë e Kinës pasi kombet e botës, përfshirë SHBA, vazhdojnë të luf...
Pse OBSH dështoi me koronavirusin? OBSH është më shumë ‘Kineze’ se Organizatë Botërore
Nga Lawrence Freedman Ndërsa qeveria japoneze llogariste koston e shtyrjes së Lojërave Olimpike të Tokios për në vitin e ardhshëm, Taro Aso, zëvendëskryeministri i vendit, nuk e mbajti dot zhgë...
Faqja 1 prej 212