Etiketa: patozi

Patozi dhe Bregu kundër propozimit ‘për shkarkimin e Bashës’.
Dy deputetë të partisë Demokratike, edhe këta oponentë të kryetarit të PD Basha, kanë deklaruar se ‘nuk janë për dorëheqjen e kryetarit Basha’. Deputetët Majlinda Bregu dhe Astrit Patozi, bëjnë...
KUSH PO NA E RRIT ÇMIMIN E KAFES?!
Nga Astrit patozi/ U bene ca dite qe kafja nuk na kushton me 100 leke, por ndoshta 100 fish me tepër, me këdo qe ta pimë. Këtë po mendoja tani kur u ktheva ne shtepi dhe pashe ne media aq shume...
Pyes veten: Pse kjo habi për listat e Bashës?
Nga Edi Rama/ Shoh një habi të madhe rretherrotull me skuadrën që Lulëzim Basha nxorri në fushë. Mesa kuptoj jam ndër shumë të rrallët që s’jam habitur dhe thjesht habitem pse habiten të tje...
Asgjë s’ka ndodhur në një ditë, gjithçka është si më parë
Nga Astrit Patozi/ Kisha shume kohe qe e ndaja me miqte e mi nje lloj neverie per katandisjen dramatike te ambjentit politik ne Shqiperi, pa guxuar asnjehere te mendoja qe edhe une vete te mos ...
MË DO, S’MË DO!? …
Nga: Astrit Patozi/ Kryesisht për shkak te Edi Ramës, Shqipëria sot më ngjason me atë testin klasik të luledeles: "më do, s'më do!". Ku petalet i këput Ilir Meta dhe gjithë të tjerët mbajnë ...
Çadra fiton edhe kur nuk bie shi
Nga Astrit Patozi/ Çfarëdo qe te thotë Saimir Tahiri ne tekstin e dorëheqjes se tij, nuk ka ndonjë vlere për te zbardhur te vërtetën e lëshimit te tij nga Edi Rama. Do te ketë shume hamendje dh...
Astrit Patozi, deputet i PD i përgjigjet zotit Flencenstein: “Ne në Parlament jemi këtu, por ai thotë shkoni atje!”.
Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi iu përgjigj sot kërkesës së eurodeputetit Knut Flenkestein lidhur me rikthimin e opozitës në Parlament. Nga çadra e protestës ai tha se eurodeputet...
Pse ‘pajtohen’ gjithmonë Rama – Meta?!
Nga: Astrit Patozi/ (Ose një analizë e shkurtër krahasuese për dy burra pushteti) Janë kaq të pangjashëm me njëri-tjetrin, sa të krijojnë përshtypjen se kanë lindur për të bërë luftë dhe për...
Faqja 13 prej 13« E para...910111213