Etiketa: is_tag

TË GJITHA “KRIMET” E BELIND KËLLIÇIT
Nga: Astrit Patozi/ Më dhimbset shumë Belind Këlliçi, tek e shoh të goditur e të sulmuar nga të gjitha krahët, pikërisht prej asaj ane, ku ai vetë ka pritur që t'i vinin, në mos gradat, të pa...
“Jemi larg ëndrrës që Berisha të propozonte kandidatura”, Patozi: Rama nuk negocion me të për presidentin
Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka folur për procesin e zgjedhjes së presidentit të ri. Gjatë një interviste, Patozi tha se opozita dhe mazhoranca janë të detyruar të ulën dhe të bashkëpunojnë...
Astrit Patozi i përgjigjet: ‘Faleminderit dr., por unë nuk jam në kërkim të partisë suaj!. Ndrysho orën, të paktën’.
Politikani Astrit Patozi, ish-deputet dhe mbajtës i disa posteve të rëndësishme në PD para se të përjashtohej 5 vite më parë, refuzon ftesën e Sali Berishës për t’ju bashkuar sërish. Ai nxjerr një...
Dorëheqja e Bashës, Patozi: Herët për ta parë si çlirim për fatin e mëtejshëm të PD
Astrit Patozi ka reaguar pas dorëheqjes së Lulzim Bashës si kryetari PD, ku thotë se është herët për ta parë këtë si një çlirim për fati e mëtejshëm të PD-së. Në Facebook, Patozi shkruan se dorëhe...
KOHË PËR “DASËM” KE GJETUR, O LULZIM
Nga Astrit Patozi Eh mor Lul, e di që nuk e ke problem të bëhesh qesharak, por prapë duhet një masë për ta ruajtur veten. E paske rikthyer prapë atë shpikjen për kufizimin e mandateve të krye...
TË GJITHA NË NJË DITË…
Nga Astrit Patozi/ Ndërkohë që Sulltani i Turqisë pritej me nderime të larta në Tiranë, Presidenti i Shqipërisë, pothuajse i braktisur prej të gjithëve, kishte vajtur të qante në Le...
NJË SUGJERIM PËR PALËT NË KONFLIKT
ASTRIT PATOZI Duke llogaritur që oborri i SHQUP-it nuk është më shumë se 500 metra nga zyra e kryetarit të PD, mendoj që të dy palët ndërluftuese duhet t'i drejtohen gjykatës për të zgjidhur ...
JO ÇDO E KEQE VJEN PËR KEQ
Nga Astrit Patozi Kot e kanë dënuar aq rëndë me mospirje kafeje ambasadoren amerikane Yuri Kim. Se me ato që po shohim dhe dëgjojmë, "non grata" ia paska vlejtur shumë që këta të njihnin më...
EDHE TË NDARË JANË NJËSOJ
Nga Astrit Patozi Le të mëdyshet sa të dojë Edi Rama, mes mendjes, që e shtyn të jetë me Bashën, kur ka parasysh amerikanët, dhe zemrës që e çon instiktivisht tek Berisha, ndoshta kur i k...
As Luli nuk ka zgjedhur Amerikën dhe as kjo e fundit Bashën
Nga Astrit Patozi Që të mos bëjnë debat kot Bejtja me Preçin, por edhe që të bien rehat të tjerët, as Luli nuk ka zgjedhur Amerikën dhe, as kjo e fundit nuk e ka zgjedhur Bashën. Nëse do të ...