Etiketa: president

Ilir Meta betohet si presiden i Republikës
Ilir Meta është betuar si President i ri i Republikës së Shqipërisë. Ai mbajti edhe një fjalë përpara deputetëve të pranishëm në sallë. Më pas Meta është larguar nga Kuvendi për në Presidencë, ku ...
Nesër Ilir Meta kurorëzohet President i Republikës, por jo Monika ‘Zonjë e Parë”
Sipas një agjende të ndërtuar mbi betimin dhe kurorëzimin e zotit Ilir Meta si president i Republikës, nesër në ora 18.00 do të mblidhet Kuvendi ku do të kryhet betimi Presidentit të ri. Menjëh...
Zoti Meta cakton datën dhe orën e betimit të presidentit Meta
Kryetari i Kuvendit në detyrë Ilir Meta ka miratuar vendimin për mbledhjen e jashtëzakonshme të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë në datë 24 Korrik në orën 18:00. Pika e vetme në rendin e di...
META DEKLARON SI PRESIDENT: NUK DEKRETOJ ASNJË PARTI E ASNJË MINISTËR QË PREK ZGJEDHJET
Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, në konferencën për mediat që sapo ka mbaruar, ka deklaruar se ‘si presidnet i Republikës nuk do të dekretojë askënd që prek zgjedhjet’ Ai ka thënë se nuk do të...
Ilir Meta, presidenti i ri i Shqipërisë. Shoqërohet me fishekzare nga rinia e LSI
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta sapo është zgjedhur Presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë. Njoftimin para gazetarëve që ndodhen në sallë, e dhanë fishekzaret e hedhura nga rinia e LSI. Me 8...
Nesër, Ilir Meta- President i Republikës
(FOTO: Ilir Meta, Forto Arkiv)/ Deri tani nuk ishte besuar se do të ndodhte që Ilir Meta i LSI të kërkonte postin e Presidentit të Republikës. Por sot PS e ka propozuar. Kjo do të thotë se vetë...
Gjermania zgjedh president Frank- Walter Steinmeier.
(FOTO: Frank-Walter Steinmeier,që sot president i Gjermanisë)/ Gjermania zgjodhi  sot si presidnet të Re publikes një përfaqësues të qendrës së majtë, Frank-Walter Steinmeier, aleat i kancelare...
Presidenti Çek” : ‘Trump mbron vendin e tij, ekzakt atë që elitat e BE nuk bëjnë’!
Jiří Ovčáček, zëdhënës i presidentit Çek, Miloš Zeman, thotë se Shtetet e Bashkuara është tani në aleancë me republikat sllave në luftën kundër emigracionit masiv, duke vënë theksin në atë se Dona...
Çfarë mund të bëjë (akoma) Barack Obama deri në përfundim të mandatit të tij
  (Foto: Presidenti amerikan, Barack Obama, gjatë konferencës së tij të fundit për shtyp në Shtëpinë e Bardhë, më 16 dhjetor)/. Deri në 20 janar, data e marrjes së detyrës nga Donald Tr...
Trump: “Unë do të marr 1 dollar në vit si President”.
Presidenti i zgjedhur, Donald Trump do të marrë 1 dollar në vit pagë si president, sipas revistës “The Hill”. Trump e shpalli këtë ditën e Dielë në mbrëmje, në programin "60 Minuta" kur i tha m...
Faqja 2 prej 3123