Etiketa: is_tag

Presidenti Duda: Polonia mbështet anëtarësimin e Shqipërisë në BE.
Presidenti i Republikës së Polonisë, Andrzej Duda këtë të enjte ndodhet në vendin tonë ku po zhvillon një vizitë zyrtare. Duda është presidenti i parë polak pas 20 vitesh që viziton vendin tonë...
Presidenti i Polonisë, Duda, në Shqipëri. Pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj
Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda ndodhet sot për një vizitë zyrtare në Shqipëri. Ai u prit në një ceremoni zyrtare nga Presidenti i Republikës, Bajram Begaj. “I nderuar të mirëpres mikun tim...
Kandidon në vitin 2024? Trump ‘ndoshta’ do të shpallë planet e vitit 2024 pas afatit të mesëm presidencial.
Ish-presidenti Donald Trump, në një intervistë ekskluzive me Fox News, tha se ai "ndoshta" do të presë deri pas zgjedhjeve afatmesme të vitit 2022 për të shpallur zyrtarisht nëse do të kandidojë p...
Sipas një raporti, Trump thotë se ai mendon se do të ‘rikthehet’ si president në gusht
Jake Lahut Ish Presidenti Donald Trump thuhet se u ka thënë njerëzve se ai mendon se do të kthehet në Shtëpinë e Bardhë si president i ulur deri në gusht, sipas reporterit të New York Times, Ma...
Ish-kryeministri i majtë fiton zgjedhjet presidenciale të Kroacisë: zyrtare
AFP/ 5 Janar 2020 Zagreb (AFP) - Ish-kryeministri i majtë fitoi presidencën e Kroacisë duke mposhtur konservatoren në detyrë në zgjedhjet e të dielës, treguan rezultatet zyrtare bazuar në numër...
Nesër në ora 8: A do të japë dorëheqjen presidenti Meta?! Vetëm kjo ka mbetur.
Koment/ Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor dhënë sot, Presidenca- sipas njoftimit në media- bën lëvizjen e radhës. Cila është lëvizja? Pyetja bëhet pas presidenti hyri në “xhunglën’ e gafave lidhur...
‘Besoj në jetën pas vdekjes’: Ish-presidenti Peruan vret veten në mes të hetimit për korrupsion
Dy herë President i Peruse Alan García i dha fund jetës se tij me një goditje me armë zjarri në kokë të mërkurën pasi justifikoi veten ne pranine e hetuesve që kërkonin ta arrestonin për akuza kor...
Populistët edhe në Zvicër: Zgjidhet presidenti djathtist dhe dy ministra të rinj
  AFP, Breitbart/ Parlamenti i Zvicrës të mërkurën zgjodhi ministrin e financave të vijës së ashpër të vendit për të shërbyer në pozitën shumë simbolike të presidentit vitin e ardhshëm dhe g...
Konservatori Jair Bolsonaro zgjidhet President i Brazilit
The Associated Press   Brazilianët zgjodhën të dielën Jair Bolsonaro të Partisë Social-Liberale (PSL) të krahut te djathtë, presidentin e tyre të ri, duke i dhënë atij një avantazh dysh...
Brazili kthehet djathtas: Bolsonaro fiton raundin e parë si president.
(Kandidati i krahut të djathtë eliminon Fernando Haddadin, trashëgimtarin e Lula-s. Por për të zgjedhur presidentin do të duhet balotazhi)/ Janë zgjedhje ndoshta historike ato që Brazili sapo k...