Etiketa: protesta

Përhapen protestat anti-Macron. Shoferët e ambulancave i bashkohen rebelimit.
Më se njëqind shoferë ambulancash në Paris, të hënën në mëngjes, iu bashkuan protestave, ndërsa presidenti Emmanuel Macron përballet me presionin nga lëvizjet popullore të frymëzuara nga ‘Jelekët ...
Franca nën protesta: Policia përdor gaz lotsjellës përballë 280,000 protestuesve. FOTO/
Policia në Francë ka përdorur gaz lotsjellës dhe ujë  për të shpërndarë protestuesit që demonstronin për herë të dytë në fund- javë kundër rritjes së çmimit të karburanteve. Përplasja ndodhi në...
Gishtat e prerë të Inës si monedhë shkëmbimi e Edi Ramës
Nga 27.al  Empatia është një ndjenjë që shqiptarët nuk para e njohin. Dhembshuria, keqardhja janë të vështira në këtë tokë, kur megjithëse kemi shenjtore Nënë Terezën bëjmë pak për tjetrin. Bam...
Rama, nga Libofsha: ‘Edi Ramën s’e mundin dot me votë.., haj t’i vemë flakën”.
Kryeministri Rama e ka komentuar protestën e banorëve të Unazës së re që nuk lejojnë të ndërtohet rruga e re, dhe ku është përfshirë opozita- si një tentativë për të marrë pushtet me anë të dhunës...
Ina Nuka, efektive e policisë, e fashuar në shtratin e spitalit
Me dy gishta dhe qafë të fashuar, e shtrirë në krevatin e spitalit pas operacionit, është imazhi që media ka siguruar nga efektivja e plagosur sot gjatë protestës së banorëve të Unazës së Re tek P...
Rama viziton policët e plagosur. Gishtat e prerë të vajzës police- ‘vijë e kuqe’, thotë.
Kryeministri Edi Rama, edhe në këto momente ndodhet në spitalin e Traumës për të parë nga afër situatën e efektivëve të policisë të lënduar gjatë protestës para Kuvendit sot paradite. Njëra nga va...
Erion Veliaj sqaron deklaratën: ‘Shpellarë quajta deputetët e Saliut…’
Kryetari i Bashkisë i Tiranës ka sqaruar deklaratën e bërë dje pas protestës së banorëve të Unazës së Re në dyert e bashkisë. Ndonëse u raportuar se me termin ‘shpellarë’ iu drejtua protestuesve, ...
Lufta e Parë e Astirit.
  Nga: Ylli Dylgjeri/ Ngjarje dhe data: Lufta e Parë e Astirit. 100 vjet pas Luftës së Pare Botërore filloi Lufta e Parë e Astirit. -Lufta e Parë nisi me vrasjen e Princit Franc Fe...
Qeveria “demokratike” rumune masakron demonstruesit: 440 të plagosur
Rreth 50 mijë protestuan për dëbimin e gjyqtarit te antikorrupsionit Luciano Gulli  Kur i kane numëruar (ne rritje, sigurisht), të njëjtët drejtues të shërbimeve rumune të sigurimit të brend...
Protesta: Plagoset kryeredaktori i gazetës “RD”
Kryeredaktori i gazetës Rilindja Demokratike, Bledi Kasmi, ka mbetur i lënduar gjatë përplasjes me policinë para goditën së Ministrisë së Brendshme. Ka qenë ish-kryeministri Sali Berisha që ka ...
Faqja 10 prej 23« E para...89101112...20...E fundit »