Etiketa: is_tag

8 Marsi/ Gratë protestë para kryeministrisë dhe në sheshin ‘Nënë Tereza’: ‘S’duam lule, por të drejta!’
Dita Ndërkombëtare e Gruas i gjeti disa gra në vendin tonë në protestë për të kërkuar më shumë të drejta e barazi gjinore. Me pankartat në duar, ‘S’duam lule, duam të drejtat’, ‘Beso te vetja’, ‘T...
Pse është e urryer panorama e protestës së 11 Shkurtit
Nga Ardit Rada Sali Berisha ka dështuar të japë një model shpresëdhënës për bashkitë që kërkon të fitojë në 14 Maj. E vetmja risi që i gjithë koalicioni prej mbi 20 partish do të sjellë, është ...
Samiti i BE në Tiranë, Drejtori i Policisë: Nuk refuzojmë protestat por siguria është prioritare.
    Policia e Shtetit garanton të drejtën për të protestuar edhe më 6 dhjetor kur do të zhvillohet samiti BE-Ballkani Perëndimor, por garantimi i sigurisë do të jetë prioritar mbi pr...
Berisha refuzon njoftimin e Policisë: ‘Bulevardi do të mbushet si kurrë më parë!’
Ish-Kryeministri Sali Berisha e konsideron nul njoftimin që policia e shtetit i ka bërë dje që nuk e lejon organizimin e protestës më 6 dhjetor në Bulevardin e Tiranës sepse cenohet siguria kombët...
Berisha paralajmëron protestë në 6 dhjetor, ditën e Samitit të BE në Tiranë
Pasi u largua nga seanca plenare deputeti Sali Berisha nga oborri i Parlamentit deklaroi se populli opozitar do të vijë “në momentin e caktuar në Kuvend”, për t’i dhëne mesazh mazhorancës so...
Ambasada Amerikane paralajmëron: ‘Kujdes në protestën e 12 nëntorit, mund të ketë tensione!’
Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar shtetasit e saj në vendin tonë që të bëjnë kujdes gjatë protestës që do të zhvillojnë të shtunën Sali Berisha dhe Ilir Meta. Këta të fundit kanë paralaj...
Berisha paralajmëron: Do rrëzojmë regjimin e Edi Ramës me protesta! Po bien sirenat e alarmit
Sali Berisha ka bërë me dije se nga data 12 nëntor do të jetë protesta e radhës e opozitës. “Ka pasur dhe ka një interes të jashtëzakonshëm për protestat dhe përballjet me regjimin e partisë-sh...
Pak njerëz i përgjigjen thirrjes për protestë për vdekjen e Laer Kurtit
Pak njerëz i janë përgjigjur Berishës për protestë për të politizuar rastin tragjik të Laer Kurtit. Numri i njerëzve që u janë përgjigjur thirrjes së egër të Sali Berishës për të protestuar për ra...
Protestuesit irritohen me Berishën: Ik largohu, mos e ktheni në politike tragjedinë
Ish kryeministri Sali Berisha është përballur me thirrje kundër tij në protestën e sotme ai dhe Ilir Meta morën pjesë në të duke e bërë tërësisht politike. Madje njerëzit e Berishës ishin ata q...
Protesta bëhet tërësisht politike/ Mbështetësit e Berishës zhvendosin turmën te Presidenca, sulme e akuza ndaj Bajram Begajt
Protesta duket se është bërë e gjitha politike. Edhe pse nisi si një tubim për vrasjen e vogëlushes, ajo po përdoret politikisht. Mbështetësit e Sali Berishë kanë zhvendosur një grup njerëzish par...