Etiketa: protesta

Edhe sot të miturit në protestën e Shkodrës. Dy u kapën me shishe molotovi.
Sot në orën  11:00, në qendër të qytetit të Shkodrës është zhvilluar një tubim i paligjshëm, ku pjesëmarrësit filluan lëvizjen  nga sheshi Luigj Gurakuqi drejt pedonales së qytetit, para Prefektur...
Protestë për Klodianin në Vlorë, vetëm 4 qytetarë me pankarta në duar
Në Vlorë protesta për Klodianin sot, 25-vjeçarin që u vra nga efektivi i policisë, po zhvillohet tejet paqësore.  Pjesëmarrësit në total janë vetëm 4 persona. Me pankarata në ata kanë kërk...
Për të pestën ditë, protesta kinse për Klodianin. Mbi dy orë në rrugët e Tiranës, disa të shoqëruar
Për të pestën ditë me radhë, disa te rinj në Tiranë protestuan, siç thane ata, 'për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rashës' nga efektivi i policisë. Protesta nisi në mënyrë paqësore në sheshin ...
Protestuesit sërish tek sheshi, policia i shpërndan me gazlotsjellës
Prej dy orësh  protestuesit i janë drejtuar sërish sheshit Skënderbej nga ku nisi edhe marshimi i tyre.  Disa protestues tentuan t’i afrohen pemës së Vitit të Ri në shesh e cila është rrethua...
Një na protestuesit në bulevard kapet me kanabis
Arrestohet në flagrancë 1 prej pjesmarrësve në tubim pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet lëndë narkotike kanabisi, ndalohet edhe 1 shtetas i shpallur në kërkim për protestën e datës 09.12.12, sëri...
Protestë në Elbasan, kryetari i Bashkisë del në rrugë dhe flet me protestuesit: Mos i shkatërroni koshat e mbeturinave dhe sinjalistikën rrugore
Protestat për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga një efektiv i “Shqiponjave” ka përfshirë krahas Tiranës edhe qytetin e Elbasanit.  Teksa një grup adoleshentësh dhe fëmijësh janë mbledhu...
Protestë për Klodian Rashën/ Plagoset në sy një tjetër polic, dërgohet menjëherë në spitalin “Nënë Tereza”
Një tjetër punonjës policie ka mbetur i plagosur në ditën e katërt të protestave për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha, nga një efektiv i “Shqiponjave”. Përmes një njoftimi zyrtar mësohet se ...
Protestuesit bastisin selinë e PS në Shkodër, u vënë flakën orendive dhe reklamave në rrugë
Siç ishte paralajmëruar sot në orën 11:00 në qendër të Shkodrës nisur grumbullimi i qytetarëve për të protestuar për vrasjen e Klodjan Rashës, e dyta që zhvillohet. Protesta e cila nishi si një...
FOTO/ Dita e katërt e protestës mbyllet në pak kohë, por lë pas kundragaz, të arrestuar dhe dëshmi policore
Një atmosferë që nuk i ngjan aspak asaj festive në fund të 2020. Zbukurimet dhe dekori në qendër të kryeqytetit ia kanë lënë gjithë vëmendjen gazit lotsjellës, i cili ka zbardhur rrugët kryesore....
Ku je Ilir Meta? Është goditur Biblioteka Kombëtare dhe Muzeu Historik…
    Nga Ardit Rada Protestat e dhunshme në Tiranë kanë hyrë në ditën e tyre të katërt, teksa opozita ka zgjedhur të heshtë. E kompleksuar nga ndërkombëtarët ajo nuk e ka marrë përsi...
Faqja 1 prej 2512345...1020...E fundit »