Etiketa: proteste

Protesta e PD- LSI bllokon 12 akse rrugësh
Në ora 18.00 ka nisur në 12 qarqe protesta e opozitës së Bashkuar. Janë 12 akse kryesore kombëtare ku mbështetësit e thirrur nga opozita bashkë me ish-deputetët janë mbledhur duke bllokuar qark...
Protesta e 9- të politike, agresivitet, dhunë dhe frikë; hidhen gurë, tymuese dhe shashka para selisë së qeverisë.
Është hera e nëntë që organizohet protesta politike për marrjen e pushtetit me dhunë. Shumica e protestave të deritanishme kanë qenë të dhunshme. Ato kanë tërhequr vëmendjen e aleatëve Perëndimorë...
Një herë në muaj PD- LSI mblidhen në protestë, kësaj here natën. Pritet Çadra në bulevard.
Nesër PD dhe LSI do të zhvillojnë protestën një-mujore politike përpara selisë së kryeministrisë, në orën 18:00 të pasdites, dhe është menduar që të qëndrojnë natën. Kjo do të jetë protesta e tret...
Opozita në protestë rreth Kuvendit, Kuvendi në seancë plenare
Në ora 10. 00 ka nisur punimet seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë në selinë e vjetër që para Luftës së Dytë, e rrethuar nga politikanë dhe militantë të opozitës që përpiqen të pengojnë punime...
Protesta/ PD thotë se do të jenë 50 mijë në shesh. Në oborrin e PD mbidhen militantët
Partia Demokratike ka deklaruar se nga rrethet  e vendit janë nisur drejt Tiranës për protestë kundër qeverisë rreth 50 mijë vetë, që e konsideruar si një shifër partiake me fryrje- të paktën gjys...
Protestuesit kërkojnë para Bashkisë: ‘Rama dhe Veliaj të largohen nga Shqipëria!’. Por nuk thonë ku të vendosen.
Një protestë u zhvillua pasditen e së enjtes para godinës së Bashkisë së Tiranës. Qytetarët e Tiranës i janë përgjigjur thirrjes së opozitës, duke protestuar në qendër të kryeqytetit. Dhjetëra ...
Mbyllet Versaja para protestës së ‘jelek- verdhëve’; bie numri i protestuesve.
“Jelek verdhët e Francës” janë bërë gati për të Shtunën e gjashtë të demonstratave mbarëkombëtare, por numri i tyre në rrugë po bie me shpejtësi, ndërsa policia pastron kampet e protestuesve në pr...
Protestë, ‘sipas studentëve’, edhe në Kurbin; bllokohet ‘Rruga e Kombit’.
Që prej gjysmë ore banorët e  Kurbinit kanë bllokuar Rrugën e Kombit, ata protestojnë për uljen e taksave. Me pankarta në duar ata lëshojnë thirrje kundër qeverisë, ndërsa protesta ka përmbajtje e...
278 persona të arrestuar në Paris përpara protestës së ‘jelekëve të verdhë’: policia
Paris (AFP) - Policia arrestoi 278 persona në Paris të shtunën herët, ndërsa kryeqyteti francez  u mbërthye për një tjetër fundjavë nga dhuna gjatë protestave nga lëvizja anti-qeveritare "jelek ve...
Lajm i fundit/ 10 protestues të ‘Astir’ mbetën lirohen nga gjykata, 1 mbetet në qeli
Gjykata e Tiranës ka vendosur t’i japë lirinë 10 prej të arrestuarve pas protestës tek parlamenti, ndërsa ka lënë në burg vetëm njërin prej tyre. Bëhet fjalë për Dorjan Protoduarin, i riu që u arr...
Faqja 2 prej 712345...E fundit »