Etiketa: proteste

Në protestën e Kombit shfaqet Rruag e Dhunës, të plagosur nga të dy palët. VIDEO
Në Rrugën e Kombit ka nisur që në ora 10.30 Protesta e paralajmëruar e qytetarëve nga gjithë vendi kundër taksës së kalimit në rrugë. Por protesta ka rënë në dhunë. Nga përleshjet e dhunshme...
20-30 aktivistë protestojnë për ‘Detin’ dhe ‘Shqipërinë’; tre milionë të nxjerrin sytë si ‘patriotë’ në shtëpi.
Nga: L. Skiro/ Në ‘kopshtin’ bulevardesk para selisë së Qeverisë po zhvillohet një protestë e aktivistëve nacionalistë kundër marrëveshjes për Detin mes qeverisë shqiptare dhe qeverisë së Greqi...
NIS LËVIZJA ‘ATDHEU NË RREZIK’, DEDIKUAR KUFIJVE DETARË ME GREQINË
Një numër protestuesish nga shoqëria Civile janë mbledhur përpara selisë së Kuvendit dhe qeverisë, me thirrje dhe parulla “Atdheu në Rrezik”. Protestuesit kërkojnë që të mos preken kufijtë deta...
Para selisë së Qeverisë studentët po protestojnë për ‘tarifat’ studimore.
Para selisë së Kryeministrisë ndodhen dhjetëra, ndoshta disa qindra studentë të Universitetit të Tiranës. Ata kërkojnë, me pllakata në duar dhe me thirrje që të dëgjojë qeveria, uljen e tarifave t...
“Çamëria’ proteston para Ministrisë së Jashtme: “Çamëria është e gjallë!”
Duke afruar ngjarjen e zhvarrimeve të ushtarëve grek të Luftës së Dytë, çamët kanë paralelizuar, veçse duke thënë se ‘Çamëria është e gjallë’. Shoqata Çamëria ka zhvilluar një protestë ditën e ...
PROTESTA PD+LSI: KËTU NDAHET BOTA
Frrok Çupi/ Pse po vjen si një ‘lindje e vështirë’ protesta opozitare kundër qeverisë? Ishte nisur menjëherë pas natës së Krishtit, por u kryqëzua sapo hyri Janari. Ishte nisur për në ‘Ujin e  bek...
Devijon Vettingu: Sot arrestohen 16 ‘peshq të mëdhenj’ protestues, të llojit saraga.
Shënim nga Veritas/ Devijanca e Vettingut ka lidhje me tre premtime të mëdha të bëra nga kupola: E para, devijon data: Ishte thënë se Vettingu do të nisë të japë efekte në fillim të vitit 201...
FOTO: Opozitarët popull në protestën e rrugës, deputetët në miqësi në kafen e Kuvendit
Ndërsa protesta në rrugë është përshkallëzuar deri ën akte dhune, një protestues është gjakosur rëndë (në foton më poshtë), në sallën e Kuvendit miqësia mes deputetëve ka vazhduar normalisht. Madj...
Kuvendi nxjerr në ‘pritë’ një grua për prokurore; Opozita në protestë.
Nga: Artan Dimni/ Është ora kur pritet të nisë seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë, por sot opozita i ka dhënë pamje të veçantë këtij momenti. Shumë njerëz të ardhur nga rrethet, militantë ...
Rama pritet në Vlorë me protestë dhe me fotot e trafikantëve ‘wanted’. FOTO
Kryeministri Rama është pritur në Vlorë, për festëne Flamurit në vitin e 105-të Pavarësisë, me proestën e disa të rinjve vlonjatë. Protesta është organizuar nga të rinjtë e PD, raporton ‘Panorm...
Faqja 4 prej 7« E para...23456...E fundit »