Etiketa: ps

Rama mbyll fushatën: Kush del kundër popullit, e pëson si karnavalet e Haxhi Qamilit
Kryeministri Edi Rama ka mbyllur në Vlorë fushatën për votimet e 30 qershorit, ku sërish fjalimin ia ka kushtuar opozitës dhe vendimit të saj për të mos hyrë në zgjedhjet lokale. “Kush del kundër ...
Taulant Balla i PS: Kongresi i Autoriteteve Lokale nuk është KiE.
Menjëherë pasi Kongresi i Autoriteteve Lokale ka thënë se ‘nuk do të kenë delegacion’ për zgjedhjet në Shqipëri, ka reaguar kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla: ‘Së pari, me lejo...
Kryesia e PS cakton datën dhe vendin e mitingut të fundit për zgjedhjet e 30 qershorit
Mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste që u thërrit sot në mëngjes, sapo ka përfunduar. Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka dhënë porositë e fundit për fushatën për zgjedhjet lokale të 3...
Maxhoranca depoziton kërkesën për shkarkimin e Presidentit: Shkeli mbi Kushtetutën dhe mbi Sovranin.
Kryetar i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, doli në një konferencë urgjente për mediat, lidhur me shkeljet kushtetuese të presidentit dhe daljen e  tij mbi Kushtetutën, Kuvendin dhe vetë so...
Sot Kuvendi miraton paketën ligjore ‘kundër pastrimit të parave’ dhe ‘prerjen e financimit të terrorizmit’
Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla ka njoftuar se sot Kuvendi i Republikës do të miratojë paketën ligjore me qëllim forcimin e luftës kundër pastrimit të parave dhe...
PS, nga pasardhëse e diktaturës, në forcë garante e lirisë dhe e të drejtës.
Koment/ Partia Socialiste ka çelur sot fushatën elektorale të zgjdhjeve vendore të 30 qershorit përmes kërcënimeve dhe terrorit të dy partive opozitare, PD dhe LSI. PD, e cila u krijua si parti ' ...
PS pritet të çelë fushatën në ora 17.00. Protagonistët. nga bastionet PD dhe LSI.
Socialistët do të nisin fushatët e tyre elektorale nga “Parku Olimpik” në Tiranë, ora 17:00. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu rapotoi në edicionin e lajmeve të orës 15:00 se, fushatata do të ...
Zgjedhjet e 30 qershorit, Rama mbledh grupin parlamentar
Kryeministri Edi Rama ka nisur një darkë pune me deputetët dhe ministrat në ambientet e vilës 31, në ish-bllok. Është një darkë pune për të koordinuar fushatën elektorale të 30 qershorit. To...
PS bën marrëveshje me aleatët për zgjedhjet. 20 parti, pjesë e ASE.
Partia Socialiste është duke nënshkruar marrëveshjen me 20 aleatët e saj për zgjedhjet e ardhshme lokale, për krijimin e koalicionit “Aleanca për Shqipërinë Europiane”, ASE, të cilët ndër të tjera...
Rama nga Elbasani: Kam dëgjuar se thonë ‘do të gjendet një zgjidhje…’. Nuk shtyhen zgjedhjet, PS do të marrë gjithë bashkitë. Kjo është zgjidhja.
“Kam dëgjuar edhe nga njerëzit tanë, që mendojnë se do gjendet një zgjidhje e do shtyhen zgjedhjet. Me 30 qershor këtu në Elbasan do bëhet një festë e madhe e të gjithë do t’i japin dorën Gledit, ...
Faqja 2 prej 912345...E fundit »