Etiketa: ps

Partia Socialiste në maxhorancë mbledh Kongresin, nis fushatën elektorale vendore.
Partia Socialiste ka mbledhur sot Kongresin ku do të shpallë edhe nisjen e fushatës zgjedhore për qeverisjen lokale. Qytetarë të panumërt të Tiranës, me flamuj në duar kanë mbushur sheshin ‘Nën...
KQZ bën thirrje ‘imediate’ për listat e komisionerëve. PD-LSI në ‘mosbindje zgjedhore’
KQZ ka bërë thirrje që partitë të dorëzojnë listat e komisionerëve “ sot, jo më vonë!”. PD dhe LSi nuk përgjigjen. Sot në mëngjes KQZ u bëri thirrje partive pjesëmarrëse në zgjedhjet lokale të ...
PS e nis fushatën e zgjedhjeve lokale që nga piramida, Kongresi
Kongresi i Partisë Socialiste do të zhvillohet më 23 mars, duke nisur nga ora 10:00, në Pallatin e Kongreseve. Burime nga Kryesia e PS-së, e cila u mblodh sot për të diskutuar mbi punimet e Kon...
Partia Socialiste mbledh 25 partitë aleate: ‘Opozita po tenton destabilizimin e vendit!’
PS ka mbledhur partitë aleate me të cilat ka ndarë shqetësimin se veprimet e partive opozitare po rrezikojnë destabilizimin e vendit dhe kthimin e kaosit të vitit 1997. Deklarata e PS-së: Pa...
Asambleja e PS-Tiranë, Veliaj i vetmi kandidat. Rama: Ne në zgjedhje, edhe pa opozitën.
Kryeministri,  njëkohësisht kreu i PS, Edi Rama ka mbledhur Asamblenë e Partisë Socialiste në Tiranë tek Katedralja e Kishës Ortodokse, për të diskutuar mbi zgjedhjet e ardhshme lokale, që do të m...
Basha kërkon prapë ‘bashkëpunim me PS’ dhe prapë ‘pa Ramën’, si në maj 2017
Koment/ Nuk ka rënësi ' me Ramën' ose ' pa Ramën'  sepse kjo gjysmë fjalie nuk ka asnjë kuptim përveç ' paqëtimit'  në iluzion të militantëve të PD. Lulzim Basha, i sapo larguar nga politika parla...
Kryesia e PS, mbi situatën pas largimit të opozitës, Rama: ‘Parlamenti vijon!’. Të enjten votohet për KLGJ dhe KLP
(Foto: Arkiv)/ Kryesia e Partisë Socialiste është mbledhur sot për të diskutuar masat që merren pas lagimit të opozitës nga Parlamenti. Kryeministri Edi Rama ka porositur anëtarët e Kryesisë...
Mandatet opozitare dhe maxhoranca: Jo të gjithë deputetët i djegin; por edhe sikur… jeta vazhdon.
Protesta e opozitës së bashkuar ka pasuar me një vendim politik të Partisë Demokratike. Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi dje se do t’i propozojë grupit parlamentar dhe forumeve më të larta të kë...
Spiropali, zëdhënëse e qeverisë: ‘Nuk ka protestë studentësh, por karikaturë proteste nën LSI dhe PD’
Zëdhënësja e Qeverisë dhe ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka thënë se ajo që ka mbetur nga protesta e studentëve, është vetëm një karikaturë e saj, të tjerat j...
Edi Rama tallet me ‘komplotet në PS’, media e merr si të vërtetë . “Veliaj është koka dhe do të varet te pemët që mbjell”.
Media, sidomos Ballkan Web, po shkruan seriozisht se ‘Rama ka zbuluar komplotin e Erjon Veliajt’ brenda PS.  E kanë marrë seriozisht atë që Rama po e tall. Por pyetjes së një gazetari se a po k...
Faqja 3 prej 912345...E fundit »