Etiketa: ps

PS bën marrëveshje me aleatët për zgjedhjet. 20 parti, pjesë e ASE.
Partia Socialiste është duke nënshkruar marrëveshjen me 20 aleatët e saj për zgjedhjet e ardhshme lokale, për krijimin e koalicionit “Aleanca për Shqipërinë Europiane”, ASE, të cilët ndër të tjera...
Rama nga Elbasani: Kam dëgjuar se thonë ‘do të gjendet një zgjidhje…’. Nuk shtyhen zgjedhjet, PS do të marrë gjithë bashkitë. Kjo është zgjidhja.
“Kam dëgjuar edhe nga njerëzit tanë, që mendojnë se do gjendet një zgjidhje e do shtyhen zgjedhjet. Me 30 qershor këtu në Elbasan do bëhet një festë e madhe e të gjithë do t’i japin dorën Gledit, ...
Partia Socialiste në maxhorancë mbledh Kongresin, nis fushatën elektorale vendore.
Partia Socialiste ka mbledhur sot Kongresin ku do të shpallë edhe nisjen e fushatës zgjedhore për qeverisjen lokale. Qytetarë të panumërt të Tiranës, me flamuj në duar kanë mbushur sheshin ‘Nën...
KQZ bën thirrje ‘imediate’ për listat e komisionerëve. PD-LSI në ‘mosbindje zgjedhore’
KQZ ka bërë thirrje që partitë të dorëzojnë listat e komisionerëve “ sot, jo më vonë!”. PD dhe LSi nuk përgjigjen. Sot në mëngjes KQZ u bëri thirrje partive pjesëmarrëse në zgjedhjet lokale të ...
PS e nis fushatën e zgjedhjeve lokale që nga piramida, Kongresi
Kongresi i Partisë Socialiste do të zhvillohet më 23 mars, duke nisur nga ora 10:00, në Pallatin e Kongreseve. Burime nga Kryesia e PS-së, e cila u mblodh sot për të diskutuar mbi punimet e Kon...
Partia Socialiste mbledh 25 partitë aleate: ‘Opozita po tenton destabilizimin e vendit!’
PS ka mbledhur partitë aleate me të cilat ka ndarë shqetësimin se veprimet e partive opozitare po rrezikojnë destabilizimin e vendit dhe kthimin e kaosit të vitit 1997. Deklarata e PS-së: Pa...
Asambleja e PS-Tiranë, Veliaj i vetmi kandidat. Rama: Ne në zgjedhje, edhe pa opozitën.
Kryeministri,  njëkohësisht kreu i PS, Edi Rama ka mbledhur Asamblenë e Partisë Socialiste në Tiranë tek Katedralja e Kishës Ortodokse, për të diskutuar mbi zgjedhjet e ardhshme lokale, që do të m...
Basha kërkon prapë ‘bashkëpunim me PS’ dhe prapë ‘pa Ramën’, si në maj 2017
Koment/ Nuk ka rënësi ' me Ramën' ose ' pa Ramën'  sepse kjo gjysmë fjalie nuk ka asnjë kuptim përveç ' paqëtimit'  në iluzion të militantëve të PD. Lulzim Basha, i sapo larguar nga politika parla...
Kryesia e PS, mbi situatën pas largimit të opozitës, Rama: ‘Parlamenti vijon!’. Të enjten votohet për KLGJ dhe KLP
(Foto: Arkiv)/ Kryesia e Partisë Socialiste është mbledhur sot për të diskutuar masat që merren pas lagimit të opozitës nga Parlamenti. Kryeministri Edi Rama ka porositur anëtarët e Kryesisë...
Mandatet opozitare dhe maxhoranca: Jo të gjithë deputetët i djegin; por edhe sikur… jeta vazhdon.
Protesta e opozitës së bashkuar ka pasuar me një vendim politik të Partisë Demokratike. Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi dje se do t’i propozojë grupit parlamentar dhe forumeve më të larta të kë...
Faqja 3 prej 912345...E fundit »