Etiketa: ps

Mandatet opozitare dhe maxhoranca: Jo të gjithë deputetët i djegin; por edhe sikur… jeta vazhdon.
Protesta e opozitës së bashkuar ka pasuar me një vendim politik të Partisë Demokratike. Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi dje se do t’i propozojë grupit parlamentar dhe forumeve më të larta të kë...
Spiropali, zëdhënëse e qeverisë: ‘Nuk ka protestë studentësh, por karikaturë proteste nën LSI dhe PD’
Zëdhënësja e Qeverisë dhe ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka thënë se ajo që ka mbetur nga protesta e studentëve, është vetëm një karikaturë e saj, të tjerat j...
Edi Rama tallet me ‘komplotet në PS’, media e merr si të vërtetë . “Veliaj është koka dhe do të varet te pemët që mbjell”.
Media, sidomos Ballkan Web, po shkruan seriozisht se ‘Rama ka zbuluar komplotin e Erjon Veliajt’ brenda PS.  E kanë marrë seriozisht atë që Rama po e tall. Por pyetjes së një gazetari se a po k...
Nuk dihet çfarë po ndodh brenda mbledhjes së kryesisë së PS, por ‘mediat thonë’…
Kur mediat ‘thonë’, tashmë është kthyer në klishe, edhe pse në më të shumtën e rasteve nuk ndodh asgjë nga ato që thonë mediat. Edhe për mbledhjen e Kryesisë së PS që po mbahet sot, prej një jave ...
Edhe këtë vit, festat kombëtare- më dy koka.
Koment: Veritas/ Sot është 28 nëntori, dita e Pavarësisë Kombëtare. Por çfarë është nesër? 29 nëntori për gjysmë shekulli e më shumë ishte festuar si ‘Dita e Çlirimit’ të Atdheut nga pushtue...
PS vlerëson Vitore Tushën, dekretuar nga Meta për në KLSH, por ka një ‘por’.
“Me dekretin do të njihemi ditën e enjte, ku sipas Kushtetutës, kryetari njofton seancën plenare dhe deri në shqyrtimin nga komisioni përkatës, do të hezitoja të bëja çdo koment”. Kështu ka dek...
PS me dorën e vet i heq një deputet numrit të saj 75
Grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka votuar sot përjashtimin e deputetit të Kurbinit, Gjetan Gjetani. Tre ditë më parë kryeministri Edi Rama, njëherësh kreu i socialistëve, kërkoi nga Asam...
Mblidhet Asambleja Kombëtare e PS. Viktima e parë ‘e krimit’, një nga deputetët e saj.
Në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste që po mbahet ditën sotme, Kryeministri Edi Rama lëshoi një deklaratë të fortë për drejtuesit e kësaj partie në rrethe, duke thënë që shumica e tyre ka ...
Kuvendi- o me fëmijë o me mëkatarë; këta janë gati të ndërrojnë partitë. PDIU kalon me PS
( FOTO: Dy deputetet e fundit të PDIU kaluan në PS)/ Edi Rama merr edhe dy deputetë, pa zgjedhje parlamentare. Tashmë numri i deputetëve të PS-së shkon në 76. Deputetja e Dibrës, Reme Lala nga ...
Balla i PS gjen lidhje mes 613 kg kokainë kapur në Durrës, dhe funksionarëve të PD
Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla është ndalur sërish këtë të martë tek audio-përgjimi i Agron Xhafajt me Albert Veliun, për të cilin pretendohet se materiali nuk ësht...
Faqja 5 prej 10« E para...34567...10...E fundit »