Etiketa: ps

Edhe këtë vit, festat kombëtare- më dy koka.
Koment: Veritas/ Sot është 28 nëntori, dita e Pavarësisë Kombëtare. Por çfarë është nesër? 29 nëntori për gjysmë shekulli e më shumë ishte festuar si ‘Dita e Çlirimit’ të Atdheut nga pushtue...
PS vlerëson Vitore Tushën, dekretuar nga Meta për në KLSH, por ka një ‘por’.
“Me dekretin do të njihemi ditën e enjte, ku sipas Kushtetutës, kryetari njofton seancën plenare dhe deri në shqyrtimin nga komisioni përkatës, do të hezitoja të bëja çdo koment”. Kështu ka dek...
PS me dorën e vet i heq një deputet numrit të saj 75
Grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka votuar sot përjashtimin e deputetit të Kurbinit, Gjetan Gjetani. Tre ditë më parë kryeministri Edi Rama, njëherësh kreu i socialistëve, kërkoi nga Asam...
Mblidhet Asambleja Kombëtare e PS. Viktima e parë ‘e krimit’, një nga deputetët e saj.
Në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste që po mbahet ditën sotme, Kryeministri Edi Rama lëshoi një deklaratë të fortë për drejtuesit e kësaj partie në rrethe, duke thënë që shumica e tyre ka ...
Kuvendi- o me fëmijë o me mëkatarë; këta janë gati të ndërrojnë partitë. PDIU kalon me PS
( FOTO: Dy deputetet e fundit të PDIU kaluan në PS)/ Edi Rama merr edhe dy deputetë, pa zgjedhje parlamentare. Tashmë numri i deputetëve të PS-së shkon në 76. Deputetja e Dibrës, Reme Lala nga ...
Balla i PS gjen lidhje mes 613 kg kokainë kapur në Durrës, dhe funksionarëve të PD
Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla është ndalur sërish këtë të martë tek audio-përgjimi i Agron Xhafajt me Albert Veliun, për të cilin pretendohet se materiali nuk ësht...
KJ shkruan se ‘di Pietro’ shqiptar eleminohet për shkak të konflikteve në maxhorancë
Editorial i gazetës ‘KJ’ Fill pas sulmit ndaj ministrit të brendshëm, sot në mesditë prokurorja e përgjithshme, e përkohshme, ka shkarkuar drejtuesin e prokurorisë së krimeve të rënda Besim Haj...
Rama godet si ‘Skënderbe’ mbi zonjën Spiropali
Mjaft i ashpër është treguar kryeministri Edi Rama me personat brenda partisë së tij në mbledhjen e Asamblesë së PS. Dhe sulmin më të drejtpërdrejtë dhe me emër në veçanti, e pati ndaj Elisa Spiro...
Rama në Asamblenë e PS thotë se Opozita “është lukuni njerëzish” dhe se nga publiku “etiketohemi përfundimisht arrogantë’.
Sot po zhvillon punimet Asambleja e Përgjithshme e Parisë Socialiste, në qeverisje. Në Asamblenë Kombëtare të PS-së, Rama njoftoi fillimin e një fushate derë më derë e ngjashme me atë fushatës ...
Në Kukës po bëhet zgjedhja: ‘Atdheun para Partisë!’. Majtistët rajonal rrëzojnë paradigmën e qendrës
Nga: L. Skiro/ Të majtë e të djathtë e të pavarur në Kukës dhe në Veri të vendit kanë paraqitur protestën e tyre kundërtaksës në Rrugën e Kombit. Të gjithë janë bërë së bashku kundër vendimeve arbi...
Faqja 5 prej 10« E para...34567...10...E fundit »