Etiketa: reforma

Pas takimit me opozitën në parlament/ Rama: I gatshëm të diskutojmë hapjen e listave.“Asnjëra palë s’do arrijë gjithçka dëshiron”
Pas takimit të dytë pa marrëveshje me opozitën parlamentare, kryeministri Edi Rama tha para mediave se ajo që është arritur në marrëveshjen e Këshillit Politik nuk mund të zhbëhet, por mund të...
OSBE rrëzon nismën e opozitës parlamentare për ‘ndnryshimin e sistemit’.
OSBE ka dalë kundër nismës së opozitës parlamentare dhe të mbështetur nga një pjesë e deputetëve të PS për ndryshimin e sistemit zgjedhor dhe listat e hapura. Përfaqësues të këtij institucioni ...
Kërkesat e opozitës së re: Lista të hapura dhe jo koalicione parazgjedhore
Opozita parlamentare nga retorika politike ngulmuese për pasjen e listave të hapura, aksionin e saj politik e ka avancuar me depozitimin e një kërkese për ndryshime të dy neneve të kushtetutës...
Opozita parlamentare do të takohet me kryeministrin Rama sot në 19:00
TIRANË- Tre kryetarët e grupeve parlamentare të opozitës në Kuvend, Myslim Murrizi, Nimet Musai dhe Edmond Stojku do të zhvillojnë një takim me kryeministrin Edi Rama në orën 19:00. Mbledhja ...
Opozita parlamentare i kërkon gjobën Ramës: ‘Ke dy ditë afat të ulesh me ne, ose nuk e votojmë Reformën’.
Grupet parlamentare të opozitës i janë drejtuar me një letër Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kryeministrit Edi Rama me kërkesën për takim urgjent brenda 48 orësh lidhur me reformën zgjedhore...
Opozita e re nuk do ta votojë Reformën. Murrizi: ‘Pazar i pistë’.
Teksa mbrëmë u firmos me konsensus drafti i Reformës Zgjedhore, kryetari i grupit Demokrat në Kuvend, Myslim Murrizi deklaroi se ai dhe deputetët e opozitës në parlament nuk do ta votojnë këtë...
“Topin e ka Basha”, Rama: Po presim se ku do ta çojë, jashtë stadiumit apo poshtë fanellës
Kryeministri Edi Rama referuar deklaratës së ambasadores amerikane Yuri Kim mbrëmjen e djeshme se topi tani është në fushën e Lulzim Bashës, u shpreh se nuk do ta thotë mendimin e tij pa pritur se...
Takim me Bashën për Reformën Zgjedhore? Rama: Do ishte normale.
Kryeministri Edi Rama ka thënë se do ishte normale një takim me Bashën për Reformën Zgjedhore. Rama tha se rregullat e lojës janë çështje të brendshme të palëve dhe jot ë hynin dhe dilnin ambas...
Zonja Kim nuk ndalet për Reformën në Drejtësi; sot në Kuvend me Ruçin dhe Maja
Pas takimeve të njëpasnjëshme me krerët e opozitës dhe anëtarët e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore, ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka takuar sot edhe kryetarin e Kuvendit, Gramoz R...
Mesazhi i Kim për “Drejtësinë”/ Meta e sulmon ashpër Amerikën: Nuk lejoj të tallet…!
Presidenti Ilir Meta ka folur për herë të parë drejtpërdrejt për deklaratën e Ambasadores së SHBA në Tiranë Yuri Kim, për mundësinë e një marrëveshjeje të fshehtë për të vrarë Reformën në Drejtësi...
Faqja 1 prej 41234