Etiketa: reforma

PO KËRKOHET NJË “KOPIL” PËR DËSHTIMIN E REFORMËS
  Nga: Astrit Patozi/ Qofsha i gabuar, por duket sikur po bie që tani era e keqe e dështimit të reformës zgjedhore. Debati që ka nisur mes sherrxhinjve të përhershëm nuk ka të bëjë me çësht...
TË GJITHË NË PAQE DUKE PËRGATITUR LUFTËN
Nga: Astrit Patozi/ Të gjithë po shfaqen të qetësuar dhe tonet janë ulur ndjeshëm, ndonëse asgjë domethënëse nuk ka ndodhur që kjo paqe e çuditshme dhe e papritur të konsiderohej si pasojë. Lide...
Rama: Dy lëvizjet pas mosçeljes së negociatave: Takimi me Macron dhe Reforma Zgjedhore
Kryeministri Edi Rama nuk e sheh si përgjegjësi të qeverive të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut vendimin negativ të Këshillit Europian për çeljen e negociatave. E sa kohë ka këtë këndvështrim a...
PD ndërroi mendje, nesër ulet në tryezën për Reformën Zgjedhore.
Pas një odiseje të gjatë kundërshtimesh nga PD se  nuk do të marrë pjesë në negociata mbi Reformën Zgjedhore, më në fund premtimi u thye. Sot, menjëherë pas vizitës së ambasadorit të OSBE në zyrat...
NË VEND TË NJË URIMI PER REFORMËN
Nga: Astrit Patozi/ Reforma në Drejtësi nuk ka nevojë, as ta qash, dhe as të ngresh dolli shqiptarçe për të, duke pasur parasysh gjithmonë “armikun”, që është duke plasur nga marazi për ata që ...
3 vite të Reformës në Drejtësi/ Xhafaj: Fjalët do t’i marrë era, kjo vepër e mirë mbetet
Ish-Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj, mori pjesë në prezantimin e dy volumeve të kolanës së botimeve parlamentare për reformën. Teksa mbushe...
Paniku në prag të SPAK: Presidenti Ilir Meta e quan Reformën në Drejtësi me nofkën ‘Ramareforma’. A do ta pranojnë SHBA dhe BE?!
Koment/ Përmes një analize të gjatë të titulluar “JA SI RAMAFORMA E LA VENDIN PA GJYKATË KUSHTETUESE” dhe të shoqëruar me dy video ilustruese, kryetari i republikës përpiqet të argumentojë se si K...
Ambasada e SHBA: KLP dhe KLGJ- këta janë në rendin e ditës/
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka kërkuar sot përmes Facebook që të ngrihen këtë javë KLP dhe KLGJ, përmes një ‘procesi të lirë’ të prokurorëve. Ambasada Amerikane në Tiranë vjen me...
Devijon Vettingu: Sot arrestohen 16 ‘peshq të mëdhenj’ protestues, të llojit saraga.
Shënim nga Veritas/ Devijanca e Vettingut ka lidhje me tre premtime të mëdha të bëra nga kupola: E para, devijon data: Ishte thënë se Vettingu do të nisë të japë efekte në fillim të vitit 201...
Kanabizohet reforma në drejtësi.
Nga: Petrit Vasili/ Thirrjet për konsensus të natës së fundit janë shumë të vonuara dhe shërbejnë vetëm si alibi e kapjes së drejtësisë. Zbatimi i Reformës në Drejtësi ka hyrë në rrugën shum...
Faqja 1 prej 212