Etiketa: rinas

Pas gati 40 orësh pezullim, ulet avioni i parë në Rinas
Pas gati 40 orësh bllokim është ulur avioni i parë në aeroportin e Rinasit. Sipas FlightRadar, mësohet se avioni i parë i ulur në pistës i përket “Air Albania”. Avioni që është nisur nga Stambo...
Prokuroria po heton Rinasin/ Sekuestrohen telefonat e tre kontrollorëve të arrestuar
Megjithëse disa prej tyre kanë deklaruar se u nxitën nga të dyshuarit Flora Ndreca, Armando Fezga dhe Muhin Mezini, prokuroria i ka vendosur nën hetim të 27 kontrollorët që duhet të ishin në d...
Mbërrijnë në Rinas 100 mijë vaksina anticovid/ Rama: Një ditë vonesë e kushtoi tentativa çmendurake për bllokimin e vaksinimit
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se kanë mbërritur 100 mijë vaksina anticovid në vendin tonë, ndonëse me një ditë vonesë për shkak të bllokimit të aeroportit të Rinasit nga kontrollorët e...
Rinas- Morinë dhe linjat përtej
  Frrok Çupi Nuk mund të thuash se cila nga kalimet kufitare u bllokua e para: Morina apo Rinasi?! Ndoshta ka ndodhur si në paradigmën ‘pula vezën, apo veza pulën’. Shpesh në jetën tonë na ...
Bllokimi në Rinas, ish-komandanti i Bazës Ajrore: Meta e di mirë çdo të thotë thyerje e sigurisë kombëtare, ka përgjegjësi! Jemi në zgjedhje, nuk jemi në luftë
President e di mirë se çdo të thotë cenim i sigurisë kombëtare dhe ai duhet ta kishte parandaluar bllokimin e fluturimeve në Rinas. Ky është qëndrimi i një prej personave më ekspertë të fushës, is...
Talebanët e Albcotrollit
Nga: Denis Dyrnjaja Prej disa dekadash bota ka njohur akte të ndryshme të terrorit dhe sigurisht ato që kanë lënë mbresë janë rrëmbimet e avionëve apo aktet kamikaze të tyre për qëllime kauza...
Zhbllokohet Rinasi, nisen pasagjerët e parë për në Dubai
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku në një deklaratë për media tha se ditën e sotme se do të nisin fluturimet esenciale në aeroportin e Rinasit.  Nga ana tjetër, qyetarët do...
Komiteti i Mbrojtjes Civile: Kontrollorët e larguar të zëvendësohen me kontrollorë të rinj vendas ose të huaj
Komiteti i Mbrojtjes Civile u mblodh online me kërkesë të për të diskutuar problematikat e krijuara në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” dhe masat e nevojshme për normalizimin e situatës. M...
Bllokimi i Rinasit/ Prokuroria nis hetimin. Policia ndalon tre persona ‘kyç’ të grevës së paligjshme.
(Foto nga fluturimet e djeshme në Europë) Bllokimi i fluturimeve prej dy ditësh në aeroportin e Rinasit prej  revoltës së kontrollorëve të AlbControl duke lënë punën ka krijuar një situatë ...
Zhbllokohet Rinasi! Balluku: Në këtë moment nisin fluturimet esenciale, në 15:00 vijnë vaksinat! Nga nesër edhe fluturimet komerciale!
Ministrja Belinda Balluku bëri me dije nga Rinasi pak më parë se situata e fluturimeve tashmë është e zhbllokuar.  Nga sot zhbllokohen fluturimet esenciale, ndërsa nga nesër edhe ato komerciale...
Faqja 2 prej 612345...E fundit »